REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

7 letnich pomysłów na malowanie drzwi

Lato to czas, kiedy myślimy przede wszystkim o malowaniu ścian, ale warto też poświęcić uwagę drzwiom i oknom. Fasada oraz stolarka drzwiowa i okienna mogą razem tworzyć zgraną kompozycję! Alcro Trend podsuwa kilka inspiracji.

malowanie drzwi

Drzwi i okna w dobranych kolorach mogą się stać ozdobą budynku.

1. W przypadku drzwi w starym stylu dobrze prezentować się będzie jasnoszare i białe wykończenie. Połączenie dwóch odcieni o lekko tylko odmiennych tonach sprawia wrażenie wyciszenia i spokoju.

2. Jeśli masz ceglastą fasadę, pomaluj drzwi farbą w kolorze jasnych łączeń między cegłami. Taki zabieg sprawi, że drzwi pięknie wtopią się w tło.

3. Drzwi w intensywnym odcieniu wyglądają dobrze na tle płaskiej, białej lub szarej ściany. Tego typu połączenie doda całemu budynkowi charakteru.

4. Jeśli twój dom jest zbudowany w jakimś charakterystycznym stylu, podkreśl to kolorem!

5. Kamuflaż w postaci drzwi wtopionych w fasadę – prosto, a pięknie. Jeśli zależy ci na takim rozwiązaniu, pomaluj drzwi i ścianę farbą w tym samym kolorze.

6. Drzwi i ramy okienne w tym samym odcieniu sprawiają, że cały projekt sprawia wrażenie przemyślanego i uporządkowanego.

7. W przypadku drzwi, które stanowią część przeszklonej werandy, warto je czymś wyróżnić. Na przykład mocnym, wyróżniającym się na tle ram okiennych kolorem.

Zanim zaczniesz malować, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Malowanie w temperaturze poniżej 7°C nie wchodzi w grę, ale również zbyt wysokie temperatury – co o tej porze roku jest bardziej prawdopodobne – mogą zaszkodzić farbie. Gwałtowne schnie spowoduje, że powłoka będzie miała wady. Warto też pamiętać o tym, że dopóki farba całkowicie nie wyschnie, drzwi muszą pozostać otwarte.

Aby uniknąć zabrudzeń powierzchni w pobliżu drzwi i okien, zabezpiecz je taśmą malarską i folią. Chyba, że marzy ci się fasada w ciapki. Powodzenia!

Opracowano na podstawie: Alcro Trends, zdjęcia: Alcro Trends

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
0%
100%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA