a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne7 letnich pomysłów na malowanie drzwi

7 letnich pomysłów na malowanie drzwi

Lato to czas, kiedy myślimy przede wszystkim o malowaniu ścian, ale warto też poświęcić uwagę drzwiom i oknom. Fasada oraz stolarka drzwiowa i okienna mogą razem tworzyć zgraną kompozycję! Alcro Trend podsuwa kilka inspiracji.

malowanie drzwi

Drzwi i okna w dobranych kolorach mogą się stać ozdobą budynku.

1. W przypadku drzwi w starym stylu dobrze prezentować się będzie jasnoszare i białe wykończenie. Połączenie dwóch odcieni o lekko tylko odmiennych tonach sprawia wrażenie wyciszenia i spokoju.

2. Jeśli masz ceglastą fasadę, pomaluj drzwi farbą w kolorze jasnych łączeń między cegłami. Taki zabieg sprawi, że drzwi pięknie wtopią się w tło.

3. Drzwi w intensywnym odcieniu wyglądają dobrze na tle płaskiej, białej lub szarej ściany. Tego typu połączenie doda całemu budynkowi charakteru.

4. Jeśli twój dom jest zbudowany w jakimś charakterystycznym stylu, podkreśl to kolorem!

5. Kamuflaż w postaci drzwi wtopionych w fasadę – prosto, a pięknie. Jeśli zależy ci na takim rozwiązaniu, pomaluj drzwi i ścianę farbą w tym samym kolorze.

6. Drzwi i ramy okienne w tym samym odcieniu sprawiają, że cały projekt sprawia wrażenie przemyślanego i uporządkowanego.

7. W przypadku drzwi, które stanowią część przeszklonej werandy, warto je czymś wyróżnić. Na przykład mocnym, wyróżniającym się na tle ram okiennych kolorem.

Zanim zaczniesz malować, pamiętaj o kilku ważnych zasadach. Malowanie w temperaturze poniżej 7°C nie wchodzi w grę, ale również zbyt wysokie temperatury – co o tej porze roku jest bardziej prawdopodobne – mogą zaszkodzić farbie. Gwałtowne schnie spowoduje, że powłoka będzie miała wady. Warto też pamiętać o tym, że dopóki farba całkowicie nie wyschnie, drzwi muszą pozostać otwarte.

Aby uniknąć zabrudzeń powierzchni w pobliżu drzwi i okien, zabezpiecz je taśmą malarską i folią. Chyba, że marzy ci się fasada w ciapki. Powodzenia!

Opracowano na podstawie: Alcro Trends, zdjęcia: Alcro Trends