REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pogromcy Bazgrołów otwierają nowy sezon

Wraz z nadejściem wiosny nowy sezon otwierają Pogromcy Bazgrołów z Krakowa. Grupa z nową energią przystępuje do oczyszczania miasta ze szpecącego graffiti.

Pogromcy Bazgrołów

Fot. Pogromcy Bazgrołów

Waldemar Domański, szef miejskiego zespołu ds. ograniczenia nielegalnego graffiti w Krakowie, podsumowuje krótko miniony rok, w którym Pogromcy Bazgrołów rozpoczęli swoje dzieło – kilkanaście zamalowanych ścian i liczne rozesłane pisma. Jednym z takich pism jest wysłany niedawno raport skierowany do prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.

W raporcie znajduje się m.in. propozycja, aby właściciele nieruchomości zostali zobowiązani do umieszczania na ścianach swoich budynków tabliczki ułatwiającej dotarcie do nich. Obecnie odnalezienie właściciela i skontaktowanie się z nim bywa bardzo trudne, a bez jego zgody nie można oczyścić fasady. Poza tym Pogromcy Bazgrołów nawołują do zmiany przepisów w gminach, tak aby lokalne władze mogły na własny koszt usuwać malowidła z prywatnych budynków.

Fot. Pogromcy Bazgrołów

Fot. Pogromcy Bazgrołów

Jako przykład obiektu, który koniecznie wymaga renowacji, Pogromcy wymieniają oszpecony mur przy ulicy Tynieckiej, który sąsiaduje m.in. z domem, w którym za czasów studenckich mieszkał Karol Wojtyła. Zwracają uwagę, że przed Światowymi Dniami Młodzieży ściana ta musi zostać koniecznie odnowiona.

Niezależnie od tego, czy wysłane pisma odniosą pożądany skutek, grupa już zakasuje rękawy i bierze się do roboty. W tym sezonie, oficjalnie otwartym właśnie dziś, z pomocą mają jej przyjść posłowie Władysław Kosiniak-Kamysz i Józef Lassota. Wznowieniu działalności Pogromców Bazgrołów towarzyszy też start nowej edycji plebiscytu Front Malina na najbardziej oszpeconą elewację w Krakowie. Swoje propozycje zgłaszać można, zamieszczając zdjęcie na stronie www.bazgroly.krakow.pl.

Źródło: wyborcza.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA