REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pionierski krok Covestro – kupuje zieloną energię

Firma Covestro podpisała z dostawcą energii Ørsted umowę na dostarczenie dla swoich fabryk w Niemczech prądu otrzymanego na farmach wiatrowych na Morzu Północnym. To największy dotychczas kontrakt na zakup zielonej energii dla koncernu chemicznego.

Covestro zielona energia

Fot. arch. Covestro

Na mocy kontraktu od roku 2025 Ørsted będzie przez dziesięć lat dostarczać zakładom Covestro zieloną energię uzyskaną na farmie wiatrowej u wybrzeży wyspy Borkum. Umowa o zakup energii obejmuje dostarczenie stu megawatów – wystarczająco dużo, by pokryć zapotrzebowanie 300 000 ludzi.

Dobry przykład dla innych

Jak podkreśla zarząd Covestro, jest to precedens w branży chemicznej. Pozyskując energię z przyjaznych środowisku źródeł, firma chce dać dobry innym graczom na rynku. Dyrektor generalny Covestro, dr Markus Steilemann, komentuje:

Kontrakt ten to kolejny element realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Tym samym przygotowujemy się również na spodziewany wzrost cen energii elektrycznej oraz kosztów emisji CO2. Mamy nadzieję, że uda nam się również zainspirować i zmotywować naszych klientów oraz partnerów do bardziej przyjaznej środowisku produkcji przemysłowej.

Krok ten ma pokazać, że zielona energia może również spełnić potrzeby wymagającej branży przemysłowej. Dyrektor liczy również, że współpraca Covestro z Ørsted przyspieszy ekspansję odnawialnych źródeł energii w Niemczech, zgodnie z narodowym planem ochrony klimatycznej.

Zielona energia dla fabryk w Niemczech

Covestro wykorzysta energię zakupioną od Ørsted do zasilenia swoich zakładów produkcyjnych w Niemczech – trzech dużych fabryk w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz jednej w regionie Szlezwik-Holsztyn. Obiekty te produkują wysokiej jakości tworzywa sztuczne oraz półprodukty chemiczne do wytwarzania pianek, farb, powłok i innych wyrobów.

Zielona energia dla Covestro pochodzić będzie z farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3, którą Ørsted zamierza wybudować w najbliższych latach. Jej całkowita moc wyniesie 900 megawatów. Duński dostawca, który realizuje budowę Borkum Riffgrund 3 bez wsparcia środków publicznych, posiada już dwie inne farmy wiatrowe u wybrzeży Borkum.

Źródło: Covestro

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA