a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCapital Paints już w rękach Axalty

Capital Paints już w rękach Axalty

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił, że zamknął transakcję przejęcia Capital Paints. Nowy nabytek to producent termoutwardzalnych farb proszkowych, posiadający siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Capital Paints Axalta

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Capital Paints będzie pracować jako jeden z trzech zakładów produkcji farb proszkowych Axalty w rozwijającym się regionie, gdzie obserwuje się wysokie zapotrzebowanie na tego typu produkty. Pozostałe dwie fabryki zlokalizowane są w Malezji oraz Indonezji. Jak mówi Sobers Sethi, prezes oddziału Emergin Markets w Axalta CS:

To kamień milowy dla Axalty. Dzięki bazie produkcji farb proszkowych w regionie MENA (Bliski Wschód i Północna Afryka) mamy możliwość dostarczenia naszych technologii powlekania proszkowego do klientów z branży olejowo-gazowej oraz architektury w tej części świata.

Farby Capital Paints doskonale uzupełnią ofertę Axalty, światowego lidera rynku farb proszkowych. Produkty należących do amerykańskiego producenta marek Nap-Gard czy Alesta są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest wysokiej jakości wykończenie – w branży samochodowej i transportowej, w architekturze czy przy zabezpieczeniu ropociągów.

Źródło: Axalta Coating Systems