REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pilotażowy zakład aplikacji powłok Momentive

Firma Momentive Performance Materials ogłosiła otwarcie w Niemczech pilotażowej fabryki powłok na szyby samochodowe. Producenci samochodów OEM będą tam mogli zastosować i przetestować powłoki Momentive w rzeczywistych warunkach produkcyjnych.

Momentive

Momentive Performance Materials specjalizuje się w specjalistycznych powłokach na szyby samochodowe.
Fot. W i l l a r d / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Jedyny w swoim rodzaju zakład ma powstać w niemieckim Leverkusen. Klienci będą w nim mogli aplikować powłoki na częściach samochodowych w skali produkcyjnej, w realistycznych warunkach klimatycznych, z udziałem sieciowanie termicznego i UV.

Jak zauważył Sam Conzone, wiceprezes oddziału Coatings w Momentive Performance Materials, przez ostatnie 20 lat powłoki na szyby samochodowe MPM stały się przemysłowym standardem. Obecnie firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniając im wypracowane przez siebie, sprawdzone technologie produkcji i aplikacji.

Oferowane przez Momentive w nowo otwartej fabryce funkcjonalności to:

  • rzeczywistych rozmiarów linia do aplikacji powłok, która umożliwia aplikację i analizę powłok na częściach samochodowych (takich jak okna czy szyberdachy) rzeczywistych rozmiarów,
  • symulacja różnych warunków klimatycznych, która pozwala przewidzieć, jak przebiegał będzie proces aplikacji i sieciowania (termicznego lub UV) w określonym środowisku,
  • próba masowej produkcji, dzięki której będzie można ustalić, jakie warunki należy zapewnić przy masowym wytwarzaniu danego wyrobu.

Zakład ma umożliwić ścisłą współpracę klientów (producentów OEM) z naukowcami i technikami, a w przyszłości przyczynić się do opracowania nowych produktów i rozwoju technologii aplikacji powłok.

Źródło: Momentive Performance Materials

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA