REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pigmenty izoindolinowe – BASF zwiększa produkcję

Zapotrzebowanie na wysokiej jakości pigmenty wciąż rośnie. Dlatego też BASF zdecydował się rozszerzyć produkcję swoich żółtych pigmentów izoindolinowych.

pigmenty izoindolinowe BASF produkcja

Fot. Up-Free / pixabay.com

Do roku 2020 koncern ma zwiększyć produkcję swoich pigmentów izoindolinowych o 70%. Pigmenty te charakteryzują się jaskrawym żółtym odcieniem, wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz stabilnością termiczną, dlatego są chętnie stosowane, zwłaszcza w przemyśle. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się w sektorze samochodowym i w tworzywach sztucznych.

Jak mówi dr Alexander Haunschild, dyrektor zarządzający oraz starszy wiceprezes globalnych pigmentów BASF, dla koncernu jest to kolejny – po rozszerzeniu produkcji pigmentów z efektem specjalnym Paliocrom – krok by być jednym z czołowych wytwórców wysokiej jakości pigmentów. Inwestycja będzie kosztować firmę ok. 10 mln €.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA