REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel współpracuje z Renmatix – zwycięzcą Imagine Chemistry

Oddział AkzoNobel Specialty Chemicals oraz firma Renmatix, która była jednym ze zwycięzców ubiegłorocznego konkursu Imagine Chemistry, rozpoczęły współpracę. Celem wspólnego projektu będzie otrzymanie dodatków, które m.in. poprawią właściwości farb architektonicznych i materiałów budowlanych.

AkzoNobel Renmatix współpraca celuloza

Fot. arch. AkzoNobel

Renmatix, firma ze Stanów Zjednoczonych, znalazła się w gronie ubiegłorocznych zwycięzców organizowanego przez AkzoNobel Specialty Chemicals konkursu Imagine Chemistry. Opracowana przez nią technologia Plantrose Process polega na wykorzystaniu wody pod wysokim ciśnieniem i o wysokiej temperaturze, by z biomasy uzyskać produkty celulozowe do użycia jako podjednostki chemiczne w dziedzinie zielonej chemii.

Jak wyjaśnia CEO Renmatix, Mike Hamilton, współpraca otwiera drogę do wykorzystania składników pochodzenia roślinnego w sektorze materiałów przemysłowych. Firma liczyła na współpracę z silnym partnerem, który pomoże jej skomercjalizować obiecującą technologię. Annika Karlsson, dyrektor działu rozwojowo-badawczego AkzoNobel Specialty Chemicals, dodaje, że wraz Renmatixem koncern zamierza opracować linię materiałów na bazie celulozy do użytku komercyjnego w różnych zastosowaniach – od ochrony osobistej do środków czystości i materiałów budowlanych.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA