REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pierwszy w pełni automatyczny dozownik kolorów dla branży samochodowej!

WELCOME TO AUTOMATIC CAR-REFINISH TINTING ERA! Ręczne mieszanie lakierów samochodowych, tradycyjnie stosowane w dzisiejszych lakierniach, nie jest metodą bez wad – to proces czasochłonny, stwarzający ryzyko pomyłek i narażający lakiernię na straty. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów może być zaawansowany technologicznie dozownik automatyczny, który właśnie na rynek wprowadza słynąca z innowacji firma Santint. Dozownik AC100, o którym mowa, pozwala zmniejszyć:
- zużycie pigmentów o 30%,
- koszt pracy manualnej o 50%
- ilość pomyłek przy dozowaniu – o 70%!!!

santint car refinish paint dispenser AC100Obecnie standardem w branży samochodowej jest ręczne przygotowywanie kolorów. Mieszanka pigmentów jest dozowana do pojemnika stojącego na wadze o bardzo dużej dokładności, poprzez ich ręczne wlewanie. Jest to jednak metoda czasochłonna, która dodatkowo naraża mieszalnię na błędy, a co za tym idzie – większe koszty. Wskutek błędnego dozowania powstają dodatkowe koszty wynikające z konieczności dobarwienia formuły (koszt pigmentów + czas).

Marka Santint rozwiązuje te problemy, wprowadzając na rynek automatyczny dozownik AC100. To alternatywa dla tradycyjnych technik przygotowywania lakierów samochodowych, która dzięki zredukowaniu kosztów pracy oraz poprawnej dokładności dopasowania koloru zwiększa zyski mieszalni.

Niebywała dokładność i powtarzalność kolorów

Jak to działa? Cały system podobny jest do tego używanego w segmencie farb dekoracyjnych. Odpowiednią formulację koloru wybiera się z bazy danych odcieni samochodowych wgranej uprzednio do programu sterującego maszyną – Auto Paint. Właściwe bazy dozowane są już całkowicie automatycznie. Pozwala to uniknąć pomyłek, o które łatwo zwłaszcza w przypadku formuł składających się z 5-8 rodzajów składników. Kolejną zaletą dozownika Santint AC100 jest wyjątkowa dokładność, umożliwiająca uzyskanie min. 0,015 ml dla każdego ze składników! Pozwala to na doskonałe odwzorowanie oryginalnego koloru producenta samochodów, a także otrzymanie bardzo wysokiej powtarzalności mieszanych odcieni.

Łatwość codziennej obsługi

Dozownik AC100 jest bardzo łatwy w obsłudze. Intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia szybkie odnalezienie i wybranie odpowiedniej receptury oraz konfigurację urządzenia. Specjalny, opatentowany przez Santint projekt pomp zapewnia recyrkulację 100% pigmentów zarówno w pompie, kanistrze, zaworze oraz dyszy. Dzięki temu nie dochodzi do zjawiska zastygania barwników zarówno w zaworach jak i dyszach. W ramach codziennego użytkowania urządzenia należy tylko uzupełnić poziom wody w zbiorniku czyszczącym (w przypadku korzystania z lakierów wodnych) lub poziom rozcieńczalnika (w przypadku lakierów rozpuszczalnikowych). Urządzenie samoczynnie miesza pigmenty znajdujące się w kanistrach by zapobiec ich sedymentacji, co pozwala na utrzymanie komponentów przez długi czas w niezmiennej konsystencji.

dozownik Santint

Nawet o 40% mniejsze straty materiału!

Urządzenie pozwala zmniejszyć nawet o 40% ilość straconego materiału tonera w porównaniu z tradycyjną metodą ręczną. Na oszczędności składają się zarówno duża dokładność dozowania, jak i znaczne zmniejszenie ilości wadliwych kolorów (ang. mistints). Mniejsze zużycie materiałów – komponentów lakierniczych to bezpośrednie oszczędności. Także czas wykonania koloru dla klienta – nawet 2 razy krótszy w porównaniu z przygotowaniem wagowym – jest źródłem zauważalnych oszczędności finansowych.

Technologia dla ekologii

Automatyczny dozownik wyposażony jest w dysze, z których odzyskiwane jest 100% pozostałych kolorantów, dzięki czemu stanowisko mieszania farb jest utrzymane w czystości (szacuje się, że w tradycyjnych systemach mieszalnikowych dla branży samochodowej nawet 1-2% komponentów może pozostawać na dyszach lub z nich kapać, powodując wtórne zanieczyszczenie środowiska). Biorąc pod uwagę także mniejsze zużycie samych baz, dozownik AC100 można śmiało określić i promować jako rozwiązanie przyjazne środowisku.

santint mieszalnik automotive dlaczego warto

Ulubiony produkt klientów testowany jest już również w Polsce

Automatyczny dozownik AC100 przyciąga uwagę klientów, wymagających od lakierni szybkiego przygotowania koloru i wysokiej jakości jego odwzorowania. Ci, którzy mieli już do czynienia z automatycznym dozownikiem Santint, doceniają jego dokładność i wygodę użytkowania. Obsługiwany przez wykwalifikowany personel, automatyczny dozownik AC100 pozwala znacznie zwiększyć zyski i efektywność lakierni, a także zadowolenie naszych klientów. Urządzenie testują już pierwsi producenci lakierów samochodowych z Polski, którzy upatrują w nim element przewagi konkurencyjnej.

 

O marce Santint

Santint (Poland) Sp. z o.o. to niezależna filia firmy Sanhua Technology & Industry Co., powstała w roku 2009 dla obsługi rynku europejskiego. Zajmujemy się produkcją i dystrybucją maszyn do mieszania farb, tynków i lakierów. Posiadamy obecnie dwie linie produkcyjne: automatyczne i manualne maszyny do farb i tynków dekoracyjnych (dozownik, wstrząsarka i mieszalnik żyroskopowy) oraz manualne i automatyczne odświeżacze do farb i lakierów przemysłowych.

Z założenia kładziemy nacisk na innowacje, dlatego od początku działania zarejestrowaliśmy już 85 patentów, m.in.

  • technologia 100% recyrkulacji (zapobiegająca zasychaniu dysz),
  • P6 Piston Pump (pompy tłokowe gwarantujące wysoką prędkość dozowania),
  • Mix Clamping Technology (zabezpieczająca produkt przed uszkodzeniami)
  • Box Tinting (oprogramowanie do dozowania).

Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszy się stworzone przez naszych ekspertów oprogramowanie Color Expert do obsługi automatycznych dozowników.

Dzięki wysokiej jakości oraz intuicyjnej obsłudze naszych urządzeń są one coraz bardziej popularne na całym świecie. Pod względem sprzedaży mamy pozycję lidera na rynku chińskim, w Azji Południowej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Australii, natomiast nasze udziały w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Wschodniej systematycznie rosną.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących zarówno maszyn, jak i naszej działalności, zapraszamy do odwiedzenia strony www.santint.com. Zapraszamy również do kontaktu w celu przetestowania nowych maszyn!

Albert Nowakowski
+48 660 279 638
albert@santintpoland.com
Santint (Poland) Sp. z o.o.
ul. Postępu 19 magazyn 5

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA