a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPierwszy pigment linii eXpand! BASF

Pierwszy pigment linii eXpand! BASF

Firma BASF wprowadziła do sprzedaży pierwszy pigment nowej linii eXpand! Jest to produkt typu stir-in do zastosowania w lakierach samochodowych, gwarantujący niezwykłą głębię koloru i blask.

pigment eXpand! BASF

Paul Verhoeven. Fot. arch. BASF

eXpand! Red (EH 3427), wprowadzony na rynek pod szyldem marki Colors & Effects, to pierwszy efekt współpracy między BASF i Landa Labs, rozpoczętej w ubiegłym roku. Inicjuje on również nową linię pigmentów eXpand! Jak mówi Paul Verhoeven, lider biznesowy linii w BASF:

Bardzo się cieszymy, że możemy zaprezentować naszym klientom pierwszy pigment nowej linii eXpand! Wprowadzając go na rynek, potwierdzamy raz jeszcze nasze zaangażowanie w tworzenie rewolucyjnej generacji pigmentów Colors & Effects, która doskonale spełnia wymagania branży samochodowej.

Pigment ten charakteryzuje się piękną czerwoną barwą z domieszką niebieskiego. Jest transparentny, ale równocześnie ma dużą siłę barwienia, dzięki czemu w efekcie otrzymujemy bardzo intensywny odcień. Dzięki niewielkim cząstkom jest łatwo dyspergowalny, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze w porównaniu z tradycyjnymi metodami wykorzystującymi mielenie.

Nowy produkt miał swoją premierę na targach American Coatings Show (ACS) w Indianapolis w dniach 10-12 kwietnia. Podczas wydarzenia firma BASF zaprezentowała również inne koloranty, m.in. Exterior Dragon Gold EH 0907, piękny, zielono-złoty półtransparentny pigment do zastosowania w branży samochodowej, a także lotniczej, budowlanej, farb proszkowych oraz elektroniki konsumenckiej.

Źródło: BASF