a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPierwsza kolekcja odcieni powstała z użyciem AI

Pierwsza kolekcja odcieni powstała z użyciem AI

Brytyjski producent farb zaprezentował swoją nową kolekcję odcieni. To jego pierwsza paleta kolorystyczna otrzymana przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Fot. arch. HMG Paints

Mowa o palecie Nature‘s Embrace firmy HMG Paints, która powstała z wykorzystaniem ChatGPT oraz oprogramowania ColourBase HMG. Swoją premierę miała w Dzień Ziemi, 22 kwietnia 2023, ponieważ zawiera kolory zainspirowane pięknem natury.

Unikatowe i zgodne z trendami

Kolekcja zawiera dziesięć odcieni, z których każdy dostosowany został przy użyciu ChatGPT, by jak najlepiej oddawał naturalne scenerie. Jak mówi Paddy Dyson, dyrektor ds. marketingu w HMG Paints:

Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą nową kolekcję Nature‘s Embrace. Tworzące ją odcienie wygenerowane zostały z użyciem najnowszej technologii AI, co pozwoliło nam stworzyć unikatowe i zgodne z trendami nazwy kolory i odwołania, które idealnie oddają piękno natury. By przeobrazić kody kolorystyczne w formuły farb, wykorzystaliśmy nasze oprogramowanie ColourBase – dzięki temu każdy odcień z kolekcji Nature‘s Embrace ma najwyższą jakość i jest odpowiedni dla każdej przestrzeni.

Rebecca Jennings, Creative Marketer w firmie, dodaje, że wykorzystanie sztucznej inteligencji to wyraz zaangażowania HMG Paints w innowacje. Korzystając z AI, brytyjski producent stał się pionierem w branży, reprezentującym zupełnie nowe podejście do tworzenia nowych odcieni.

Kojące piękno natury

Tworzące kolekcję Nature‘s Embrace odcienie są bardzo zróżnicowane – od przyćmionej zieleni Mossy Glen poprzez różowy Petals and Bloom, głęboki błękit Midnight Forest i żółty Golden Fields aż po ciepłą terrakotę Earthen Hearth. Łączy je jedno: wszystkie tworzą w pomieszczeniu uspokajający, kojący nastrój, który sprzyja odprężeniu.

Źródło: HMG Paints