a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePiękny bolid z lakierami Spies Hecker

Piękny bolid z lakierami Spies Hecker

Ledwie rozpoczął się sezon, a zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport, wspierany przez Axaltę, już święci sukcesy – na początku kwietnia zdobył pierwsze miejsce w zawodach Formuły 1 Heineken Chinese Grand Prix. W tym roku wyścigówki drużyny zachwycają nie tylko szybkością, ale również wspaniałym projektem graficznym i wykończeniem.

bolid Spies Hecker Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fot. arch. Axalta Coating Systems

W sezonie 2017 na torach Formuły 1 zespół Mercedes-AMG Petronas reprezentuje bolid W08 EQ Power+. EQ oznacza elektryczną inteligencję, i do elektryczności nawiązuje cała koncepcja wizualna pojazdu. Elektrycznie błękitna smuga ciągnie się od przednich skrzydeł aż po krawędzi sidepodów, a smukłe zielone i niebieskie wzory nadają wrażenie nieustannego ruchu i prędkości, nawet kiedy auto stoi. Projekt nawiązuje również do iskier, unoszących się niekiedy w trakcie jazdy znad podwozia, także tworzących elektryczne, magnetyzujące wrażenie.

Jak wspominaliśmy w naszym tekście o zwycięstwie zespołu w Heineken Chinese Grand Prix, na pojeździe pojawiło się 13 unikatowych, niedostępnych komercyjnie odcieni. Do pomalowania bolidów wykorzystany został system Spies Hecker Hi-TEC.

Spies Hecker bolid Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport wie, że Axalta to partner, na którego może liczyć – firma posiada długoletnie doświadczenie w produkcji farb samochodowych, także na pojazdy wyścigowe, w Stanach Zjedoczonych, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Jak mówi Andrew Moody, szef działu Paint and Graphics w zespole:

Lakierowanie samochodu wyścigowego to proces, który trwa ok. 150 godzin. Sam przód zajmuje jakieś 12 godzin, podobnie jak tylne skrzydła. Dlatego też szybkość aplikacji i niezawodność jest dla nas kluczowa. Dosłownie nie mamy czasu, by zaakceptować produkty gorsze niż idealne – a Spies Hecker w pełni odpowiada naszym potrzebom.

Źródło: Axalta Coating Systems