REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Piękny bolid z lakierami Spies Hecker

Ledwie rozpoczął się sezon, a zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport, wspierany przez Axaltę, już święci sukcesy – na początku kwietnia zdobył pierwsze miejsce w zawodach Formuły 1 Heineken Chinese Grand Prix. W tym roku wyścigówki drużyny zachwycają nie tylko szybkością, ale również wspaniałym projektem graficznym i wykończeniem.

bolid Spies Hecker Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fot. arch. Axalta Coating Systems

W sezonie 2017 na torach Formuły 1 zespół Mercedes-AMG Petronas reprezentuje bolid W08 EQ Power+. EQ oznacza elektryczną inteligencję, i do elektryczności nawiązuje cała koncepcja wizualna pojazdu. Elektrycznie błękitna smuga ciągnie się od przednich skrzydeł aż po krawędzi sidepodów, a smukłe zielone i niebieskie wzory nadają wrażenie nieustannego ruchu i prędkości, nawet kiedy auto stoi. Projekt nawiązuje również do iskier, unoszących się niekiedy w trakcie jazdy znad podwozia, także tworzących elektryczne, magnetyzujące wrażenie.

Jak wspominaliśmy w naszym tekście o zwycięstwie zespołu w Heineken Chinese Grand Prix, na pojeździe pojawiło się 13 unikatowych, niedostępnych komercyjnie odcieni. Do pomalowania bolidów wykorzystany został system Spies Hecker Hi-TEC.

Spies Hecker bolid Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zespół Mercedes-AMG Petronas Motorsport wie, że Axalta to partner, na którego może liczyć – firma posiada długoletnie doświadczenie w produkcji farb samochodowych, także na pojazdy wyścigowe, w Stanach Zjedoczonych, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Jak mówi Andrew Moody, szef działu Paint and Graphics w zespole:

Lakierowanie samochodu wyścigowego to proces, który trwa ok. 150 godzin. Sam przód zajmuje jakieś 12 godzin, podobnie jak tylne skrzydła. Dlatego też szybkość aplikacji i niezawodność jest dla nas kluczowa. Dosłownie nie mamy czasu, by zaakceptować produkty gorsze niż idealne – a Spies Hecker w pełni odpowiada naszym potrzebom.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA