a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Styl rustykalny według Resene

Marzy ci się życie na wsi, ale utknąłeś w miejskiej dżungli? Wypróbuj styl rustykalny w swoich wnętrzach! Poczujesz się we własnym domu, jakby naprawdę za oknami nie rozciągały się nudne bloki i biurowce, a zielone lasy i pola… Jak to osiągnąć – radzi stylistka Resene, Vanessa Nouwens.

styl rustykalny Resene

Fot. arch. Resene

Rada 1: Poczuj się wygodnie

Wiejski styl życia to również integracja z lokalną społecznością. Dlatego w mieszkaniach w stylu rustykalnym tak ważne jest przytulne miejsce do przyjmowania gości.

Co powinno się tu znaleźć? Miękkie kanapy, krzesła i fotele, w których można zatonąć, miłe w dotyku tkaniny, wygodny stolik do podawania kawy i herbaty. I inne elementy, które czynią wnętrze przytulnym – od kominka po ilustrowane magazyny i książki.

styl rustykalny Resene

Fot. arch. Resene

Rada 2: Zadbaj o ciepłe kolory

Jak w każdym domu, paleta kolorystyczna odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o ostateczne wrażenie. Rustykalne kolory ocieplają wnętrze i dodają im domowego, wiejskiego klimatu.

W zaproponowanej przez Resene aranżacji zastosowano jasny brąz na ścianach, na podłodze zaś – czekoladowy. Na jeszcze ciemniejszy odcień pomalowany został kominek. Dopełnieniem całości są jasne dodatki oraz drewno na opał (Vanessa Nouwens sugeruje pomalować je na różne kolory, ale naturalne drewno też prezentuje się pięknie!).

styl rustykalny Resene

Fot. arch. Resene

Rada 3: Nie przesadź

Wnętrze ma być przytulne, ale nie zagracone. Ogranicz się do miękkiego, puchatego dywanu, wełnianej narzuty (im grubsza i gęstsza, tym lepiej!) oraz kilku dekoracyjnych dodatków: kloców drewna przy kominku, starej drabiny wykorzystanej jako stojak na magazyny, ściennego obrazka przywodzącego na myśl ucieczkę na wieś.

Źródło: Habitat by Resene