REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Piękno niedoskonałe – Kolor Roku 2017 Sherwin-Williams

Delikatny blask świec, kubek gorącej czekolady, towarzystwo rodziny i przyjaciół. Przytulnie, ciepło, domowo. Duńczycy mają własne słowo, które określa ten stan – hygge. Nastrój to jednak w dużej mierze dzieło atmosfery, jaka panuje w naszym domu, ta zaś zależy także od kolorystyki. Zdaniem specjalistów Sherwin-Williams kolorem, który doskonale oddaje ducha hygge, jest Poised Taupe – ich Kolor Roku 2017.

Poised Taupe Kolor Roku 2017 Sherwin-Williams

Fot. arch. Sherwin-Williams

Jest coś pięknego w domach, które wdzięcznie się starzeją. Każde ich otarcie i zadrapanie, każde pęknięcie i ślad są zapisem pewnej historii, źródłem miłych wspomnień. Pokazują, jak dom zmieniał się i rozwijał wraz z jego właścicielami. Plamy po winie rozlanym pewnego letniego wieczoru, patyna na ogrodowym stole, wytarte oparcia krzeseł… Choć wydaje się, że piękne jest to, co perfekcyjne, to właśnie w tych drobnych znakach użytkowania tkwi wdzięk rodzinnego gniazdka.

Wszystkie te niedoskonałości, które składają się na naturalny urok pełnego życia domu, wydają się również zaklęte w Kolorze Roku 2017 Sherwin-Williams, Poised Taupe. To propozycja klasyczna i nowoczesna zarazem, chłodna i ciepła. Ze zmieszania ziemistego brązowego z konserwatywnym szarym powstał złożony odcień neutralny, kojący, przywodzący na myśl spokój lasu. Może nie od razu wprawiający w nastrój hygge, ale – podczas rodzinnych i przyjacielskich spotkań – na pewno mu sprzyjający.

Poised Taupe Kolor Roku 2017 Sherwin-Williams

Fot. arch. Sherwin-Williams

Z czym go łączyć?

Oto propozycje ekspertów Sherwin-Williams.

Chabrowy i blady indygo – dorzuć biel, a wyczarujesz w swoim domu francuską wioskę.

polaczenia_chabrowyKolory roślinne – zielony, cytrusowy żółty, wyblakły brąz i musztardowy żółty. Powstała w ten sposób organiczna paleta idealnie pasuje do nowoczesnego wystroju.

polaczenia_roslinnePastelowe odcienie vintage – bursztynowy, szałwiowy, przykurzony żółty.

polaczenia_pastele vintageWino, fiolet i brązowoszary – dodają ciepła temu stosunkowo chłodnemu odcieniowi. Srebrzysty szary i ciemny turkusowy wprowadzą z kolei odrobinę dramatyzmu.

polaczenia_winoCzerwienie i odcienie koralowe, a do tego ciemny, stonowany róż – zestaw przywodzący na myśl ziemię, glinę i naturalnie czerwone skały.

polaczenia_koraloweŻółć – w połączeniu dodatkowo z czarnym, białym i granatowym tworzy intensywny zestaw w klimacie graficznym.

zoltyŹródło: Sherwin-Williams

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA