REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Perstorp zwiększa produkcję TMP

Perstorp, światowy lider produkcji trójmetylolopropanu (TMP), ogłosił, że zamierza dodatkowo zwiększyć produkcję tego związku. Powodem jest przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie w Europie.

Perstorp produkcja TMP

Fot. arch. Perstorp

TMP jest wykorzystywany do poprawy właściwości wielu materiałów. Najczęściej stosuje się go w przypadku poliestrów nasyconych na powłoki typu coil coatings, poliuretanów na powłoki i elastomery, estrach kwasu akrylowego do utwardzania radiacyjnego, estrów na syntetyczne smary, a także do obróbki powierzchniowej pigmentów. Filip Tauson, globalny wiceprezes działu Polyols w Perstorp, komentuje:

Zwiększenie produkcji jest zgodne z naszym dążeniem do umocnienia pozycji na rynku polioli. Dział polioli to jeden z fundamentów Perstorp, a TMP tworzy w ramach niego kluczową linię produktową. To m.in. dzięki niej staliśmy się firmą liczącą się na rynku międzynarodowym i cieszymy się, że możemy nadal rozwijać się na tym polu, odpowiadając na duże zapotrzebowanie ze strony rynku.

Produkcja zostanie zwiększona w zakładzie w Vercelli we Włoszech, którą operuje Alcoplast. Własne zakłady Perstorp wytwarzające TMP znajdują się w Chinach, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Perstorp

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA