Perstorp, światowy lider produkcji trójmetylolopropanu (TMP), ogłosił, że zamierza dodatkowo zwiększyć produkcję tego związku. Powodem jest przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie w Europie.
Fot. arch. Perstorp
TMP jest wykorzystywany do poprawy właściwości wielu materiałów. Najczęściej stosuje się go w przypadku poliestrów nasyconych na powłoki typu coil coatings, poliuretanów na powłoki i elastomery, estrach kwasu akrylowego do utwardzania radiacyjnego, estrów na syntetyczne smary, a także do obróbki powierzchniowej pigmentów. Filip Tauson, globalny wiceprezes działu Polyols w Perstorp, komentuje:
Zwiększenie produkcji jest zgodne z naszym dążeniem do umocnienia pozycji na rynku polioli. Dział polioli to jeden z fundamentów Perstorp, a TMP tworzy w ramach niego kluczową linię produktową. To m.in. dzięki niej staliśmy się firmą liczącą się na rynku międzynarodowym i cieszymy się, że możemy nadal rozwijać się na tym polu, odpowiadając na duże zapotrzebowanie ze strony rynku.
Produkcja zostanie zwiększona w zakładzie w Vercelli we Włoszech, którą operuje Alcoplast. Własne zakłady Perstorp wytwarzające TMP znajdują się w Chinach, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.
Źródło: Perstorp