a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCargill przejmuje dużą część biznesu Croda

Cargill przejmuje dużą część biznesu Croda

Cargill przejmuje dużą część firmy Croda, wyspecjalizowaną w przemysłowych środkach chemicznych pochodzenia biologicznego. Zakup kosztować go będzie ponad miliard dolarów.

Cargill Croda

Fot. jwvein / pixabay.com

Za dużą część biznesu Croda Cargill zapłaci 915 mln €, czyli 1,036 mld $. Przejęcie w sposób zdecydowany zwiększy możliwości Cargill, jeśli chodzi o obsługę klientów w zakresie przyjaznych środowisku rozwiązań.

Nowa fala innowacji

Zamknięcie transakcji, która musi jeszcze uzyskać wymagane zgody, jest spodziewane latem 2022. Jak komentuje Colleen May, prezeska działu Bioindustrial Cargill:

Obszar bioprzemysłowy jest dla Cargill priorytetem. Staramy się wesprzeć klientów innowacyjnymi rozwiązaniami pochodzenia naturalnego, które przynoszą korzyści światu. Dzięki połączeniu naszego zróżnicowanego globalnego łańcucha dostaw i eksperckiej wiedzy operacyjnej z umiejętnościami Crody oraz jej szeroką ofertą „zielonych” produktów powstanie nowa fala innowacji i wartość dla naszych klientów.

W ramach transakcji Cargill przejmie prawie 1000 pracowników na całym świecie oraz zakłady produkcyjne w Europie i Azji. Biznes będący przedmiotem transakcji stanowi 77% oddziałów Performance Technologies i Industrial Chemicals firmy Croda i należy do niego pięć fabryk, w tym m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii i Chinach. Przejęta oferta technologiczna pozwoli Cargill umocnić swoje pozycje w branży samochodowej, polimerów oraz opakowaniowej.

Element strategii

Dokonany zakup to element większej strategii Cargill, której celem jest zdecydowany zwrot w stronę zrównoważonego rozwoju. W ramach niej producent dokonał już m.in. przejęcia Floratech i oddziału epoksydów Arkemy.

Źródło: Cargill, Croda