a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHexion rozbudowuje zakład w Holandii

Hexion rozbudowuje zakład w Holandii

Hexion ogłosił plany rozszerzenia produkcji epichlorohydryny (ECH) w swoim zakładzie w Pernis w Holandii. W ramach inwestycji w fabryce zastosowane zostaną również nowe, przyjazne środowisku technologie.

Hexion zakład Holandia

Fot. Theen / pixabay.com

Ogłoszona rozbudowa jest częścią większego planu inwestycyjnego jednostki Coating and Composites Hexion. Jego celem jest zwiększenie innowacyjności oraz działanie zgodne z zaangażowaniem firmy w zrównoważony rozwój.

Lepsza obsługa klientów i zrównoważony rozwój

Dzięki rozbudowie zakładu produkcja zostanie zwiększona o 25 000 ton rocznie. Jak komentuje Ann Frederix, starsza wiceprezeska oddziału Coatings and Composites:

Rozbudowa umożliwi nam dalszą wydajną obsługę klientów w miarę rozrastania się ich działalności, a także dostosowanie naszego biznesu epoksydów do długoterminowych trendów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

W ramach realizacji inwestycji zostaną bowiem zastosowane nowe, przyjazne środowisku rozwiązania. Wśród nich jest m.in. technologia GTE (ang. glycerin-to-epichlorohydrin) do otrzymywania epichlorohydryny z gliceryny.

Start produkcji w 2024 roku

Planowana rozbudowa potrwa przez najbliższe trzy lata. Start produkcji w rozbudowanym i zmodernizowanym zakładzie planowany jest na koniec roku 2024.

Źródło: Hexion