a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiBASF sprzedaje zakład w USA firmie Clariant

BASF sprzedaje zakład w USA firmie Clariant

BASF sprzedaje swój zakład w Quincy na Florydzie oraz powiązany z nim oddział pałygorskitu. Za cenę 60 mln $ przejdą one w ręce firmy Clariant.

BASF Clariant zakład USA

Fot. athree23 / pixabay.com

Zakład wydobywczy w Quincy zatrudnia około 75 osób i wytwarza produkty mineralne na bazie gliny do zastosowania w wielu różnych gałęziach przemysłu. Oddział pałygorskitu BASF w roku 2020 wygenerował przychody ze sprzedaży na poziomie 36 mln $.

Sprzedaż i długoterminowy kontrakt

BASF nabył zakład w 2006 roku w ramach transakcji przejęcia Engelhard. Obiekt był do tej pory zarządzany przez oddział BASF Dispersions & Resins. Jak mówi Denise Hartmann, starsza wiceprezes BASF Dispersions & Resins w Ameryce Północnej:

BASF doszedł do porozumienia w sprawie sprzedaży zakładu w Quincy, a równocześnie podpisania długoterminowego kontraktu z Clariant na dostawę pałygorskitu. Dzięki temu będziemy mogli nadal służyć wsparciem i rozwijać się dla naszych klientów z obszaru farb, powłok i budownictwa, pozostającego w centrum naszej działalności.

Decyzja została poprzedzona dogłębnym rozważeniem sytuacji. Zarząd uznał, że przyszłość zakładu oraz biznesu pałygorskitu zostanie najlepiej zabezpieczona poprzez sprzedaż innemu producentowi, posiadającemu doświadczenie w działalności wydobywczej.

Spodziewane zamknięcie transakcji

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zawarta z Clariant zostanie zamknięta latem 2022 roku. Wcześniej uzyskane muszą zostać wszelkie wymagane zgody.

Źródło: BASF