REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF sprzedaje zakład w USA firmie Clariant

BASF sprzedaje swój zakład w Quincy na Florydzie oraz powiązany z nim oddział pałygorskitu. Za cenę 60 mln $ przejdą one w ręce firmy Clariant.

BASF Clariant zakład USA

Fot. athree23 / pixabay.com

Zakład wydobywczy w Quincy zatrudnia około 75 osób i wytwarza produkty mineralne na bazie gliny do zastosowania w wielu różnych gałęziach przemysłu. Oddział pałygorskitu BASF w roku 2020 wygenerował przychody ze sprzedaży na poziomie 36 mln $.

Sprzedaż i długoterminowy kontrakt

BASF nabył zakład w 2006 roku w ramach transakcji przejęcia Engelhard. Obiekt był do tej pory zarządzany przez oddział BASF Dispersions & Resins. Jak mówi Denise Hartmann, starsza wiceprezes BASF Dispersions & Resins w Ameryce Północnej:

BASF doszedł do porozumienia w sprawie sprzedaży zakładu w Quincy, a równocześnie podpisania długoterminowego kontraktu z Clariant na dostawę pałygorskitu. Dzięki temu będziemy mogli nadal służyć wsparciem i rozwijać się dla naszych klientów z obszaru farb, powłok i budownictwa, pozostającego w centrum naszej działalności.

Decyzja została poprzedzona dogłębnym rozważeniem sytuacji. Zarząd uznał, że przyszłość zakładu oraz biznesu pałygorskitu zostanie najlepiej zabezpieczona poprzez sprzedaż innemu producentowi, posiadającemu doświadczenie w działalności wydobywczej.

Spodziewane zamknięcie transakcji

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zawarta z Clariant zostanie zamknięta latem 2022 roku. Wcześniej uzyskane muszą zostać wszelkie wymagane zgody.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA