REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pełnia lata w twoim domu – kolory Dulux

Przenieś świeżość przydomowego ogródka do swojego domu! – proponuje Dulux. Zdaniem specjalistów tej marki w tym sezonie w naszych wnętrzach królować będą odcienie kwiatów i ziół.

Dulux

Soczysta czerwień wiśni i zieleń liści to kandydaci na najgorętsze odcienie tego sezonu!
Fot. vanora (freeimages.com)

Marka Dulux podobnie jak Paint Quality Institute głosi przejście od bezpiecznych, ale monotonnych bieli i beżów do radosnych, słonecznych odcieni przywodzących na myśl pełnię lata. Kwiatowe pastele, jaskrawe czerwienie, żółcie i pomarańcze oraz zieleń – oto gwiazdy tego sezonu.

Kolor główny i akcenty

Specjalista Dulux, Martin Tustin-Fuchs, udzielił kilku technicznych wskazówek, jak wprowadzić do swojego mieszkania ten słoneczny nastrój. Radzi zacząć od wyboru koloru głównego, który wypełniać będzie mniej więcej 2/3 wnętrza; resztę uzupełnić można akcentami w innym odcieniu. Jeśli na przykład naszym kolorem głównym jest delikatna zieleń, możemy pomalować wykończenia, drzwi i sufit farbą w innym wariancie zieleni lub w innym kolorze o podobnym nasyceniu.

Grunt to dobry plan

Planując odmalowanie więcej niż jednego pokoju lepiej przygotować sobie wcześniej odpowiedni plan – gdzie jaki kolor i w połączeniu z czym. Nie jesteś pewien, czy barwy które wybrałeś będą ze sobą współgrały? Naklej na białym kartonie jeden przy drugim paski w wybranych odcieniach i zobacz, czy to jest to! Pamiętaj jednak, że na dużych powierzchniach kolory te będą się prezentować dużo intensywniej.

Pomocnym narzędziem może się okazać aplikacja w stylu Dulux Visualizer. Korzystając z niej możesz wypróbować różne kolorystyczne zestawienia i sprawdzić, jak wyglądać będą w twoim pokoju. Na polskim kanale YouTube Duluxa pojawił się niedawno zestaw filmików instruktażowych, jak korzystać z aplikacji.

Lato przez cały rok

Niezdecydowanych Tustin-Fuchs przekonuje:

Nie ma lepszego sposobu na odświeżenie pokoju niż zafundowanie ścianom nowego koloru. Zwłaszcza że w tym sezonie do wnętrz wkraczają wszystkie świeże, optymistycznie nastrajające odcienie rodem z przydomowych ogródków. Dzięki nim w naszym domu wciąż królowało będzie słoneczne lato, nawet gdy za oknem jego miejsce zajmie zima.

Źródło: PPG Architectural Coatings Canada

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA