REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PatyNowy Festiwal Make & Take

W ubiegłą sobotę w Krakowie miała miejsce impreza, która była nie lada gratką dla wielbicieli dekoracji wnętrz oraz pysznego jedzenia. W trakcie Festiwalu Make & Take PatyNowy odbyły się pokazy i warsztaty malowania mebli połączone z degustacją wina, francuskich serów oraz ręcznie robionej czekolady.

PatyNowy

Fot. PatyNowy

Nietypowa impreza przyciągnęła tłumy. Pracownię PatyNowy na ulicy Kamiennej w Krakowie wypełnili adepci dekoracji mebli, którzy pozwolili sympatycznej właścicielce pracowni, pani Monice Gawineckiej, wtajemniczyć się w arkana zdobienia i postarzania przy pomocy farb Chalk Paint™ Annie Sloan. Szczęśliwi wybrańcy mogli pod czujnym okiem pani Moniki zastosować swą wiedzę w praktyce.

Fot. PatyNowy

Czego można było się dowiedzieć w sobotnie popołudnie w pracowni PatyNowy? Na przykład dlaczego stosowanie wosku na farbach Chalk Paint™ jest takie ważne, jakie daje możliwości dekoracyjne i jak go poprawnie aplikować. Mowa była również o tym, jak na ostateczny efekt wizualny wpływa aplikacja samej farby – w jakim stopniu ją rozcieńczyć, jakiego pędzla użyć gdy zależy nam na gładkiej, błyszczącej powierzchni a jakiego gdy marzy nam się tekstura z wyraźnymi śladami włosia oraz jakie stosować techniki nanoszenia farby.

Pani Monika skutecznie przekonywała o zaletach farb Chalk Paint™. Są bardzo łatwe w aplikacji, dobrze przylegają do podłoża bez konieczności jego szlifowania, a w razie potrzeby można je rozcieńczać wodą. Podkreśliła również, że są doskonałym wyborem przy malowaniu mebli ogrodowych – te po pokryciu farbą pięknie się starzeją.

Fot. PatyNowy

Na zgłodniałych od nadmiaru wrażeń czekały liczne smakołyki – francuskie sery od La Petite France, ręcznie robione czekoladki oraz czekolada do picia od Chocola, świeżo palona kawa od Palarni Kawy Kelleran oraz doskonałe wina dostarczone przez Wina.pl! Na pamiątkę zaś każdy mógł zabrać przygotowaną własnoręcznie mieszankę przypraw do grzańca.

fot. PatyNowy

Fot. PatyNowy

Kolejna edycja Festiwalu ma odbyć się już na wiosnę, w sam Dzień Kobiet. Tych, którzy w ubiegłą sobotę nie mieli okazji zawitać do pracowni PatyNowy zapewniamy, że jest na co czekać!

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA