a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronne„Paint the Future” najlepsze start-upy podpisały umowy z AkzoNobel

„Paint the Future” najlepsze start-upy podpisały umowy z AkzoNobel

Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie otworzyły przed start-upami z różnych stron świata i ich innowacyjnymi rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów:

fot. arch. AkzoNobel

fot. arch. AkzoNobel

  • SAS Nanotechnologies (USA) – inteligentne powłoki – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
  • QLayers (Holandia) – zautomatyzowana głowica drukująca do pokrywania dużych powierzchni – umowa handlowa;
  • Interface Polymers (Wielka Brytania) – polimery diblokowe poprawiające funkcjonalność powierzchni – umowa handlowa;
  • Apellix (USA) – autonomiczny dron – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
  • Alucha Recycling Technologies (Holandia) – rozwiązanie pozwalające na zamianę odpadów w biooleje i minerały ­– umowa dostawy.

Dodatkowo, partner programu, KPMG, wyróżnił start-up Octo (Holandia) za cyfrowe rozwiązania stosowane do inspekcji. Przyznając mu nagrodę KPMG Scale-up Track, wspiera dalszy rozwój firmy.

fot. arch. AkzoNobel

fot. arch. AkzoNobel

Każda nagroda jest równoznaczna z kontynuacją współpracy AkzoNobel ze zwycięskimi start-upami w obszarze zrównoważonych inicjatyw biznesowych. Będą to też pierwsze rozwiązania, jakie zostaną wdrożone w ramach nowo utworzonego przez AkzoNobel ekosystemu innowacji. Jego celem, dzięki przekraczaniu granic w świecie farb i powłok, jest dostarczenie klientom niejednokrotnie nieosiągalnych na dzień dzisiejszy udogodnień i produktów.

Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę ze zwycięzcami naszego projektu „Paint the Future” – powiedział Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii w AkzoNobel, przewodniczący jury. – Wraz z nagrodzonymi start-upami mamy zamiar pracować nad nowymi pomysłami, stymulującymi innowacje w naszej branży, wykraczającymi poza oczekiwania, wyobraźnię oraz pokolenia. Dzięki sile całego ekosystemu będziemy tworzyć naprawdę wielkie rzeczy.

Nad swoim rozwiązaniem pracujemy od blisko trzech lat. Partnerstwo z tak dużą firmą jak AkzoNobel, zdecydowanie przyspieszy jego wdrożenie – powiedział dr Sumadh Surwade, założyciel i Dyrektor Generalny SAS Nanotechnologies. – Przeprowadzone rozmowy w ramach „Paint the Future” oraz wkład ich ekspertów w naszą technologię, to niesamowita szansa.

Ciężko na to pracowaliśmy, a ta współpraca, to coś, czego właśnie potrzebowaliśmy – powiedział Josefien Groot, Dyrektor Generalny QLayers. – Mamy podobne grono klientów, a dzięki połączeniu naszej formy aplikacji farb i lakierów z powłokami od AkzoNobel możemy dostarczyć naprawdę rewolucyjny produkt.

Zdobycie tej nagrody jest najlepszą rzeczą, jaka mogła spotkać nasz zespół. To coś, co może zadecydować o losie firmy – powiedział dr Tim Clayfield z Interface Polymers. – Chcemy teraz wyjść na rynek i pozyskać więcej funduszy, w czym na pewno pomoże nam współpraca z AkzoNobel.

Do projektu ”Paint the Future” zgłosiło się 160 uczestników z całego świata, w tym 3 projekty z Polski. Spośród nich wybrano 21 start-upów: z Kanady, Chin, Francji, Holandii, Singapuru, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zaproszono do Amsterdamu, gdzie pracowały nad ulepszeniem swoich rozwiązań, zanim przedstawiły je jury konkursu w finale. Wszyscy uczestnicy programu uzyskali dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów, które pomogą im dalej rozwijać swoje pomysły.

Więcej informacji o programie AkzoNobel dla start-upów dostępnych jest na stronie letspaintthefuture.com

 

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów.. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland