REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oxea potroiła dostawy n-propanolu w Europie

W drugim kwartale roku 2020 firma Oxea potroiła swoje dostawy n-propanolu w Europie. Powodem jest oczywiście związana z pandemią zwiększona produkcja środków odkażających do dłoni, a także większe zapotrzebowanie ze strony branży drukarskiej.

Oxea n-propanol Europa

Fot. arch. Oxea

W obecnej dobie pandemii czyste ręce i regularne odkażanie często dotykanych powierzchni to podstawa. A jak wyjaśnia dr Jens Klabunde, Technical Business Development Manager w firmie:

W Europie obserwujemy obecnie duże zapotrzebowanie na n-propanol ze strony nowych klientów z sektora środków dezynfekcyjnych. W porównaniu z etanolem i izopropanolem n-propanol wykazuje większą skuteczność w walce z wirusami i bakteriami nawet przy niskich stężeniach.

N-propanol także dla branży drukarskiej

Alkohole to również ważne surowce wykorzystywane do produkcji tuszów drukarskich. A wbrew pozorom one również bywają dziś artykułami pierwszej potrzeby – jak np. tusze na opakowania leków czy żywności (więcej na ten temat w naszym tekście).

Również w tej branży Oxea służy nieprzerwanymi dostawami. Jak mówi Naoko Roth, Commercial Business Director w firmie Oxea, produkty takie jak n-propanol czy octan n-propylu są dużo bardziej ekonomiczne niż standardowo używane w branży opakowaniowej tusze na bazie etanolu i octanu etylowego, a do tego gwarantują większą stabilność i przyjazność środowisku całego procesu.

Oxea zaspokaja zapotrzebowanie

Oxea, według własnych zapewnień, jest największym producentem n-propanolu na świecie. Dlatego, jak potwierdza dr Klabunde, firma jest w stanie nie tylko zaspokoić obecne ogromne zapotrzebowanie na n-propanol, ale i zwiększyć dostawy na rzecz klientów przemysłowych.

Źródło: Oxea

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA