a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiOsłódź dzieciom czas nauki!

Osłódź dzieciom czas nauki!

Czas odrabiania lekcji z pewnością nie jest ulubioną porą dnia naszych dzieci. Możemy jednak odrobinę osłodzić im ten obowiązek – na przykład aranżując przyjemny kącik do nauki.

czas nauki pokój dziecięcy

Fot. arch. Resene

Jeśli chodzi o kolory, stylistka Emily Somerville-Ryan proponuje słodkie pastele. Odcienie jej aranżacji są bardzo subtelne, ale nie nudne, dzięki użyciu ich w interesujący sposób.

Owszem, żywe barwy dodają energii, co może pomóc w nauce, ale stylistka postawiła na spokojne kolory, dzięki którym kącik do nauki jest przedłużeniem sypialni. W ten sposób powstało świetne miejsce zarówno do nauki, jak i odpoczynku.

Na zdjęciu widzimy pastelowy różowy i żółty na ścianach, oddzielone paskiem w kolorze białym. Na białej podłodze natomiast pojawił się malowany „dywan” w odcieniu szarym. Gdy przyjdą wakacje, wystarczy usunąć biurko, by z tak zaaranżowanej przestrzeni zrobić równie przyjemny kącik wypoczynkowy.

czas nauki pokój dziecięcy Resene

Fot. arch. Resene

Co jeszcze możesz zrobić, by zmotywować swoje pociechy do nauki:

  • tablica na ścianie, którą możesz wykonać na przykład przy pomocy farby tablicowej; bardzo pomoże dziecku w organizacji nauki,
  • kolorowe kubki na kredki, długopisy i flamastry – ta odrobina koloru ożywi przestrzeń,
  • ręcznie malowane oprawki na zeszyty i książki – bo nie tylko wyglądają pięknie, ale i ich wykonanie gwarantuje świetną zabawę!

Źródło: Habitat by Resene