REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

6 oryginalnych technik malowania na wiosnę

Żelazna zasada „na jedną ścianę jeden kolor” to już przeszłość! Na wiosenne malowanie proponujemy sześć niezwykłych technik, które nadadzą twojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Linie

Fot. The Little Greene Paint Company / Foter.com / CC-BY-NC-ND 2.0

Wydzielenie na ścianie obszarów i wypełnienie ich różnymi kolorami to prosty (i wygodniejszy niż tapeta!) sposób, by stworzyć nowoczesny, graficzny wystrój. Jedyne, czego potrzebujesz, to taśma malarska i poziomica, żeby linie między obszarami były równe. Wybierz kolory, które dobrze ze sobą współgrają albo przeciwnie, postaw na kontrast. Duże, różnokolorowe płaszczyzny, czy po prostu pojedynczy pas kończący się na wysokości pasa – bez różnicy. Ważne, żeby nie było nudno!

Moc kolorów, niebanalne wzory

Fot. Crown Paints

Podobnie jak w poprzednim przypadku chodzi o to, by na ścianie pojawiło się więcej kolorów. Ale tym razem nie musisz się trzymać nudnych linii. Chwyć za taśmę malarską i powyklejaj na ścianie różne zygzaki. Chwyć za ołówek i narysuj na ścianie wielkie koło. Póki kolory wyglądają razem dobrze, wszystkie chwyty dozwolone.

Cieniuj i rozmaż

techniki malowania

Fot. arch. Dulux

Subtelny efekt ombre króluje dziś na tkaninach, ale powoli opanowuje również ściany. To dziecinnie proste – rysujesz linię, wypełniasz powierzchnię po jednej jej stronie jednym kolorem, po drugiej – innym, a następnie rozcierasz suchym pędzlem albo gąbką. Dla oszałamiającego efektu wybierz dwa zupełnie różne kolory. Więcej na ten temat w naszym tekście.

Namaluj dywan

Fot. hyacinth50 / Foter.com / CC BY-NC

Farba nie musi być tylko do ścian, to oczywiste. Świetną powierzchnią do malowania są też drewniane podłogi, zgodnie jednak z najnowszą modą najlepiej prezentować się będą wzory. Zafunduj sobie paski malując po prostu każdy panel na inny kolor albo pobaw się taśmą malarską i spróbuj zygzaków i geometrycznych figur. Jeśli masz odwagę – daj upust kreatywności i spróbuj namalować oryginalny dywan. Więcej inspiracji w naszym tekście.

Pokaż paski!

Fot. kslyesmith / freeimages.com

Jeśli starczy ci cierpliwości, żeby zafundować sobie paskowaną ścianę, możesz być pewien, że twój pokój będzie się prezentował wspaniale! Podobnie jak w poprzednich przykładach, podstawą jest tu odpowiednie przygotowanie – taśma malarska i linijka, aby pasy były tej samej szerokości. Możesz się również pobawić skośnymi pasami, tworząc iluzje optyczne. Efektowny dekoracyjny trik to pionowe pasy na całej ścianie, przy czym każdy kolejny – nieco ciemniejszy od poprzedniego.

Nakrapiana ściana

Fot. k_vohsen / freeimages.com

Najprostsza z opisanych w tym tekście technik, a przy tym dostarczająca najwięcej frajdy! Wystarczy kilka machnięć zanurzonym w farbie pędzlem, a na twojej ścianie powstanie niepowtarzalny wzór. Na jasnym tle pięknie będą się prezentować kropki w dwóch różnych kolorach.

Źródło: The Chromologist

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA