a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiOrtofosforan chromu i jego sytuacja na rynku

Ortofosforan chromu i jego sytuacja na rynku

Firma Grand View Research przygotowała raport dotyczący ortofosforanu chromu – często stosowanego pigmentu antykorozyjnego, a także dodatku do farb architektonicznych.

ortofosforan chromu

Najważniejsze obszary przemysłu wykorzystujące ortofosforan chromu to architektura i systemy antykorozyjne. Fot. GrungeTextures (Foter.com)

Zdaniem analityków Grand View Research zapotrzebowanie na ortofosforan chromu będzie rosło. W dużej mierze jest to zasługą budowlanego boomu w rejonach rozwijających się – zwłaszcza w rejonie Azji i Pacyfiku. W architekturze farby na bazie fosforanu chromu stosowane są jako baza pod farbę elewacyjną, poprawiając odporność i trwałość fasady, ale też zapewniając jej efektowny wygląd.

Drugi ważny obszar zastosowań napędzający sprzedaż ortofosforanu chromu to systemy antykorozyjne. Farby z tym dodatkiem doskonale chronią przed korozją podłoża aluminiowe, zapewniają też lepsze przyleganie powłok organicznych. A w czasach, gdy korozja powoduje tak ogromne straty finansowe na całym świecie, ortofosforan chromu jest cennym sprzymierzeńcem.

Jeśli chodzi o zastosowania spoza branży farbiarskiej, związek ten można również z pożytkiem wykorzystać w medycynie. Jego roztwory stosuje się w leczeniu białaczki, a także w celu złagodzenia skutków hemofilii oraz reumatoidalnego zapalenia stawów.

Pod względem wykorzystania ortofosforanu chromu dominuje zdecydowanie Azja i Pacyfik – już w 2012 roku przypadało jej 45% światowego zużycia tego związku. Ponieważ rynek budowlany w tej części świata kwitnie, prawdopodobnie w najbliższym czasie udział ten jeszcze się zwiększy. Zgodnie jednak z prognozami Grand View Research ważnymi rynkami chłonącymi fosforan chromu będą również Ameryka Południowa, Afryka i Bliski Wschód.

Więcej informacji o raporcie na stronie Grand View Research.

Źródło: coatingsworld.com