REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ogłaszamy Kolory Roku 2017!

Zielony, niebieski i fiolet – te odcienie najczęściej otrzymywały tytuł Koloru Roku 2017 od światowych producentów. Sezon już w pełni, warto więc raz jeszcze zapoznać się z ich propozycjami, zanim rozpoczniemy wakacyjny remont.

Kolory Roku 2017

Fiolet górą! Kolory Roku Benjamin Moore, Glidden Paint i PPG Paints.

Od kilku miesięcy piszemy na naszych stronach o Kolorach Roku 2017, wybieranych i promowanych przez światowych producentów. Czas podsumować tę kolorową wyliczankę!

Niebanalny król trendów

W tegorocznych wyborach producentów zaskakuje przede wszystkim dominacja fioletu. Odcień ten, sam w sobie dosyć niestandardowy, wytypowany został na Kolor Roku 2017 aż przez trzy marki – Benjamin Moore, PPG Paints i Glidden Paint.

Z tych trzech najodważniejszą i najbardziej zdecydowaną opcję wybrał Benjamin Moore. Jego Shadow to głęboki, intensywny odcień. Na jaśniejszy i bardziej uniwersalny wariant postawiła marka Glidden Paint, wybierając Byzantine Blue. Wszechstronnością charakteryzuje się również Violet Verbena, piękny szaro-fioletowy Kolor Roku 2017 PPG Paints.

Dominacja chłodu

Dużą popularnością cieszyły się też odcienie zieleni, niebieskiego oraz z pogranicza tych dwóch kolorów. Koncern AkzoNobel postawił na delikatny szary błękit, Denim Drift. Kanadyjski producent PARA Paints wybrał z kolei dwa odcienie, obydwa zielono-niebieskie, lecz o różnej intensywności. Stonowana wersja dla klientów indywidualnych, szukających pomysłów na wystrój swojego domu, to Twinkle In Her Eyes, natomiast odważniejszy wariant wytypowany z myślą o projektantach – Enigmatic Triton. Na zieleń postawiła też firma Pantone – jej Greenery to żywy, soczysty odcień, przywodzący na myśl wiosnę i budzącą się do życia przyrodę. Firma Dutch Boy zdecydowała się natomiast na In The Brush, kolor z pogranicza zieleni i szarego.

Kolory Roku 2017

Zielono, niebiesko, czyli Kolory Roku Dutch Boy oraz PARA Paints.

Mniejszą popularnością cieszą się w tym sezonie odcienie ciepłe. Do wyjątków należy Sherwin-Williams, który na swój Kolor Roku 2017 wybrał ciepły brąz Poised Taupe. Nieco zbliżoną opcją jest odcień, na który postawili eksperci marki Tikkurila – to delikatny beżowy, Angora, który może służyć za alternatywę dla grzecznej bieli.

A może… szary?

Paint Quality Institute wyłamuje się natomiast ze wszystkich „teamów” i pozostaje wierny szarościom. Zdaniem specjalistów PQI kolor ten, skrywający w sobie ogromny potencjał, w tym sezonie zasłużenie powraca na salony.

Kolory Roku 2017

Na neutralnym gruncie. Kolory Roku 2017 Tikkurili, Sherwin-Williams oraz PQI.

A który Kolor Roku Was przekonuje najbardziej?

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA