REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oddziały Ukraina i Białoruś Tikkurila sprzedane

Ukraiński i białoruski oddział Tikkurili przeszły ostatecznie w ręce OÜ FarbaHouse, firmy utworzonej przez lokalny zarząd fińskiego koncernu. Nowe przedsiębiorstwo będzie kontynuować dystrybucję produktów Tikkurila w obu krajach.

Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

O planach sprzedaży oddziałów Tikkurili na Ukrainie i Białorusi pisaliśmy w maju. Udział sprzedanych oddziałów w wartości całej firmy to ok. 6,8 mln €. W ramach transakcji koncern udzielił pożyczki podporządkowanej z terminem siedmiu lat. W rezultacie sprzedaż tych dwóch oddziałów nie będzie mieć znaczącego wpływu na wyniki finansowe Tikkurili w drugim kwartale 2016.

Dzięki temu posunięciu Tikkurila zamierza usprawnić pracę białoruskiego i ukraińskiego oddziału, a także rozwinąć te dwie jednostki. W sumie w roku 2015 obydwie wygenerowały przychody na poziomie 12 mln €.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA