REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Brytyjska Federacja Powłok reaguje na Brexit

Brytyjska Federacja Powłok wystosowała oficjalne oświadczenie w sprawie planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak organizacja zareagowała na Brexit?

Brexit Brytyjska Federacja Powłok

Fot. MIH83 / pixabay.com

W oficjalnym oświadczeniu BCF czytamy, że wyniki referendum były dla Federacji dużym zaskoczeniem. Jest zaniepokojona wpływem Brexitu na brytyjską gospodarkę, ale deklaruje również, że będzie wraz z rządem pracować intensywnie nad tym, aby przemysł farbiarski wciąż się rozwijał i utrzymywał kontakty z podmiotami europejskimi – swoimi najważniejszymi partnerami handlowymi.

Będzie lepiej?

Mimo niepokojów organizacja dostrzega nowe możliwości, jaki daje taki obrót spraw. Być może wyjście z Unii Europejskiej umożliwi nawiązywanie korzystniejszych umów handlowych z innymi państwami. Brexit może mieć pozytywny wpływ na branżę również w kwestii przepisów. Rząd brytyjski może odrzucić regulacje unijne i przyjąć łagodniejsze, a tym samym korzystniejsze dla producentów, prawa na przykład w sprawie szkodliwych substancji które muszą zostać wycofane czy zawartości LZO w lakierach samochodowych.

Wielka Brytania ma silną bazę produkcyjną – 75% farb sprzedawanych w brytyjskich sklepach pochodzi z rodzimych fabryk. To dobry punkt wyjścia na nowej, samodzielnej ścieżce rozwoju. Ważną rolę odgrywa jednak również eksport. Trzech na pięciu członków BCF (z których 80% to małe i średnie przedsiębiorstwa) eksportuje swoje produkty, przy czym 60% tych towarów trafia do krajów Europy. W przyszłości brytyjscy eksporterzy będą musieli dostosować się do przepisów eksportowych Unii, nie mając wpływu na ich kształtowanie. Wielka Brytania będzie musiała zadbać również o to, aby międzynarodowe firmy nadal inwestowały na brytyjskim rynku, jak do tej pory.

CEPE – silny partner

Pomocny może być za to fakt, że BCF współpracuje intensywnie z CEPE – organizacją skupiającą wiele państw europejskich, zarówno z Unii, jak i spoza niej (Norwegia, Szwajcaria). Za pośrednictwem CEPE brytyjscy wytwórcy farb nadal będą mogli reprezentować swoje interesy na europejskim rynku. Jak czytamy w oświadczeniu:

Spoglądamy z nadzieją w przyszłość i jesteśmy przekonani, że dynamicznie rozwijający się, innowacyjny przemysł jak nasz jest w stanie odnaleźć się w nowym środowisku. BCF będzie aktywnie działać w interesie swoich członków, tak aby sytuacja branży była jak najkorzystniejsza.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA