REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oddziały Clariant w rękach arabskiego koncernu

Arabski koncern chemiczny Sabic kupił prawie 25% udziałów firmy Clariant, stając się tym samym jej największym udziałowcem. Zakupione udziały należały wcześniej do przedsiębiorstwa White Tale, które powstało, by uniemożliwić przejęcie szwajcarskiego producenta przez koncern Huntsman.

Clariant Sabic udzialy

Fot. arch. Sabic

Sprawą White Tale żyła kilka miesięcy temu cała branża farbiarska. Inwestorzy związani z funduszami 40 North i Corvex postawili sobie za cel udaremnić transakcję przejęcia firmy Clariant przez amerykańskiego Huntsmana, tłumacząc, że byłoby to posunięcie bardzo niekorzystne dla szwajcarskiego producenta. Udało się. Teraz White Tale postanowił sprzedać swoje udziały arabskiemu producentowi Sabic, uznając go za bardziej godnego partnera do współpracy.

Sabic to duży koncern chemiczny, koncentrujący się w swoich działaniach na chemii specjalistycznej. Od pewnego czasu współpracuje on z oddziałem katalizatorów Clariant w ramach spółki typu joint venture Scientific Design. Zarząd firmy Clariant zapowiedział, że w najbliższych tygodniach przedyskutuje z Sabic plan działania na przyszłość. Zapewnił również, że kontynuował będzie dialog z pozostałymi swoimi udziałowcami.

W ostatnim czasie pojawiły się plotki, że Clariant może się podzielić. I wciąż istnieje taka możliwość – Sabic może być zainteresowany samym oddziałem katalizatorów. Niezależnie jednak od ostatecznych postanowień, dla arabskiej firmy będzie to krok w stronę zwiększenia swojej obecności na światowym rynku.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA