a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweOCSiAl największym producentem nanorurek w Europie

OCSiAl największym producentem nanorurek w Europie

Od kwietnia tego roku ośrodek OCSiAl może skomercjalizować rocznie nawet do 100 ton swoich jednościennych nanorurek węglowych. Tym samym jest jedyną firmą w Europie ze zgodą na komercjalizację tak dużych ilości tego przyszłościowego materiału.

OCSiAl największy europejski producent nanorurek węglowych

Fot. arch. OCSiAl

Możliwości OCSiAl zwiększyły się, ponieważ zaakceptowany został jej nowy wniosek w ramach REACH. Oprócz tego firma zamierza rozszerzyć swoje wpływy na rynku, dostarczając więcej swoich nanorurek do Australii i Kanady. Obecnie czeka na wymagane zgody.

1600 klientów na całym świecie

OCSiAl to obecnie jedyna firma w Europie, która może sprzedawać nawet do 100 ton jednościennych nanorurek węglowych. Dzięki zwiększonym limitom może umocnić pozycję na rynku europejskim oraz wyjść naprzeciw coraz większym potrzebom klientów.

W tym momencie ośrodek dostarcza swoje nanorurki TUBALL do 1600 klientów na całym świecie. Najszybciej rozwijające się rynki to Chiny i Europa, gdzie nanorurki węglowe wykorzystywane są m.in. w transporcie, elektronice, budownictwie, infrastrukturze, sektorze odnawialnej energii, sprzętu sportowego, druku 3D, sensorów i w wielu innych dziedzinach.

Nie tylko sprzedaż

OCSiAl zajmuje się jednak nie tylko produkcją i sprzedażą nanorurek. Ośrodek prowadzi również badania nad ich właściwościami i bezpiecznym użytkowaniem. Do tej pory zainicjował 16 projektów badawczych związanych z tym obszarem wiedzy.

Źródło: OCSiAl