REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Branża morska napędza sprzedaż farb antykorozyjnych

Rynek farb i powłok antykorozyjnych stabilnie rośnie. Według analityków Market Research Future w roku 2023 osiągnie już wartość 33,27 mld $. W dużym stopniu będzie to zasługą przemysłu morskiego oraz stoczniowego.

przemysł morski farby antykorozyjne

Fot. HutchRock / pixabay.com

Powłoki antykorozyjne znajdują zastosowanie w wielu różnych sektorach przemysłu – między innymi w olejowo-gazowym, morskim, energetycznym, transportowym czy samochodowym. Zdaniem ekspertów w najbliższym czasie rynek napędzać będzie przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie w branży morskiej i stoczniowej.

Duży popyt w przemyśle stoczniowym i morskim

Największym rynkiem powłok antykorozyjnych jest obecnie Azja i Pacyfik, przede wszystkim ze względu na duży popyt w przemyśle morskim i stoczniowym w Chinach, Japonii i Indiach. Drugim regionem produkującym najwięcej farb antykorozyjnych jest Ameryka Północna, zaś trzecim – Europa.

Stosunkowo niewielkim rynkiem pozostaje Ameryka Łacińska. W ostatnich latach jednak obserwuje się tam szybki wzrost zapotrzebowania w sektorze olejowo-gazowym, stoczniowym, morskim, energetycznym, transportowym i samochodowym.

Najważniejsi gracze na rynku

Autorzy raportu podzielili również rynek na różne segmenty ze względu na typ farby, aplikację i obszar zastosowań. Wśród typów farb pojawiają się epoksydowe, cynkowe, akrylowe, silikonowe, poliuretanowe, na bazie kauczuku chlorowanego i inne. Ze względu na aplikację wyróżniono farby wodorozcieńczalne, rozpuszczalnikowe, proszkowe i inne.

W raporcie wymieniono też najważniejszych graczy na rynku. Należą do nich 3M (USA), BASF (Niemcy), Grupa Hempel (Europa), Kansai Paint (Japonia), PPG Industries (USA), Dow Chemical Company (USA), Wacker Chemie (Niemcy), Valspar (USA), Bluchem (RPA) i RPM International (USA).

Źródło: Market Research Future

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA