a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweInterpon D AM – nowe higieniczne farby proszkowe

Interpon D AM – nowe higieniczne farby proszkowe

Większe niż zwykle zapotrzebowanie na produkty zwiększające higienę sprawiło, że AkzoNobel udoskonalił swoje farby proszkowe dla architektury. Wytrzymałe farby Interpon D1000 i 2000 zostały wzbogacone o dodatki antymikrobowe firmy BioCote.

Interpon D AM higieniczne farby proszkowe

Fot. arch. AkzoNobel

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wszyscy zaczęliśmy przykładać większą wagę do czystości i higieny. Dzięki technologii antymikrobowej firmy BioCote wnętrza budynków zabezpieczone farbami proszkowymi AkzoNobel będą lepiej chronione przed bakteriami i grzybami.

Pierwszy tego typu produkt

Interpon D AM to pierwszy tego typu produkt w sektorze architektonicznym firmy. Może być stosowany na różnych powierzchniach – w tym na ramach okiennych, płytkach sufitowych czy metalowych drzwiach.

Wprowadzenie go na rynek jest związane z zeszłoroczną premierą linii Interpon AM – farb proszkowych do zastosowań o dużych wymogach higienicznych (szpitale, ośrodki zdrowia, przebieralnie, szkoły, transport publiczny). Jak mówi Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

Coraz większa troska klientów o higienę oznacza, że musimy aktywnie szukać sposobów, by dostarczyć im niewidzialną ochronę i uczynić wspólne życie i pracę bardziej higienicznymi. Interpon D AM to efektywne rozwiązanie dla architektów i projektantów, które łączy nową funkcjonalność z produktem znanym i cenionym od lat.

Jennifer Collier, Partner Development Manager w firmie BioCote, podkreśla, że BioCote bardzo cieszy się z rozszerzenia współpracy z AkzoNobel, oferując swoje dodatki antymikrobowe. I zapewnia, że technologia ograniczy rozwój mikrobów na zabezpieczonych farbą powierzchnią nawet o 99,99%.

Higiena, kolor, wytrzymałość

Firma BioCote, we współpracy z którą powstała nowa farba, to światowy lider w dziedzinie rozwiązań antymikrobowych. Specjalizuje się w nich już od 25 lat. Nowy produkt AkzoNobel łączy jej skuteczną w walce z mikrobami technologię z doskonałą jakością koloru i wytrzymałością, typowymi dla farb Interpon D.

Źródło: AkzoNobel