a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNuon Solar Team zwycięzcą World Solar Challenge 2015

Nuon Solar Team zwycięzcą World Solar Challenge 2015

Studenci Uniwersytetu w Delft tworzący zespół Nuon Solar Team odnieśli spektakularne zwycięstwo w tegorocznym Bridgestone World Solar Challenge. Ich napędzany energią słoneczną pojazd, Nuna 8, dotarł na metę najszybciej! Jest w tym również zasługa koncernu AkzoNobel, który dostarczył lakiery marki Sikkens do pokrycia słonecznego auta.

World Solar Challenge

Fot. Hans-Peter van Velthoven / AkzoNobel

Holenderski zespół jest niepokonany – w zawodach World Solar Challenge triumfował również w ubiegłym roku i dwa lata temu. W sumie jest to już jego szóste zwycięstwo w World Solar Challenge.

Nuon Solar Team tworzą studenci różnych wydziałów i kierunków Uniwersytetu w Delft – m.in. inżynierii lotniczej, inżynierii mechanicznej i matematyki. W tegorocznych zawodach World Solar Challenge wzięły udział 42 podobne drużyny, reprezentujące szkoły i uczelnie z całego świata.

AkzoNobel od kilku lat z radością wspiera zespół z Uniwersytetu w Delft. Lakiery marki Sikkens wykorzystane zostały do pokrycia korpusu pojazdu Nuna 8, wykonanego z materiału wzbogaconego włóknami węglowymi. Dzięki temu powstało lekkie, idealnie gładkie wykończenie, które poprawiło właściwości aerodynamiczne pojazdu – i pomogło mu zwyciężyć w tegorocznym World Solar Challenge.

Źródło: AkzoNobel