REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowy ośrodek Jotun będzie badał farby ogniochronne

Jotun otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Flixborough w Wielkiej Brytanii. Będzie w nim rozwijana technologia ochrony przeciwogniowej oraz nowych powłok izolujących.

Jotun farby ogniochronne Flixborough

Fot. arch. Jotun

Norweski koncern, który swoją działalność prowadzi w 45 krajach na całym świecie, jest silnie zaangażowany w działalność badawczo-rozwojową. Jego dziełem są m.in. linie farb Steelmaster i Jotachar – pierwsze na rynku pozbawione siatek wzmacniających powłoki zapewniające skuteczną ochronę przed pożarem węglowodorowym i strumieniowym.

Obecnie Jotun chce rozszerzyć swój zespół specjalistów, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na farby ogniochronne w infrastrukturze, branży gazowo-olejowej, petrochemicznej i energetycznej. Firma posiada już jeden ośrodek badań nad powłokami ogniochronnymi, który zlokalizowany jest w Dubaju. Obydwa centra będą współpracować.

Zakład firmy Jotun we Flixborough istnieje od roku 1989. Nowy ośrodek, w który koncern zainwestował 16,87 mln €, będzie miał powierzchnię 1600 m² i mieścił będzie dwie duże strefy ognia do testowania farb, laboratoria, walcownie, biura i obszar produkcyjny. Ponadto wyposażony będzie w galerię widokową i strefę dla VIP-ów, z której klienci będą mogli naocznie śledzić proces testowania farby z udziałem ognia.

Źródło: european-coatings.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA