a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneNowy ośrodek Jotun będzie badał farby ogniochronne

Nowy ośrodek Jotun będzie badał farby ogniochronne

Jotun otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Flixborough w Wielkiej Brytanii. Będzie w nim rozwijana technologia ochrony przeciwogniowej oraz nowych powłok izolujących.

Jotun farby ogniochronne Flixborough

Fot. arch. Jotun

Norweski koncern, który swoją działalność prowadzi w 45 krajach na całym świecie, jest silnie zaangażowany w działalność badawczo-rozwojową. Jego dziełem są m.in. linie farb Steelmaster i Jotachar – pierwsze na rynku pozbawione siatek wzmacniających powłoki zapewniające skuteczną ochronę przed pożarem węglowodorowym i strumieniowym.

Obecnie Jotun chce rozszerzyć swój zespół specjalistów, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na farby ogniochronne w infrastrukturze, branży gazowo-olejowej, petrochemicznej i energetycznej. Firma posiada już jeden ośrodek badań nad powłokami ogniochronnymi, który zlokalizowany jest w Dubaju. Obydwa centra będą współpracować.

Zakład firmy Jotun we Flixborough istnieje od roku 1989. Nowy ośrodek, w który koncern zainwestował 16,87 mln €, będzie miał powierzchnię 1600 m² i mieścił będzie dwie duże strefy ognia do testowania farb, laboratoria, walcownie, biura i obszar produkcyjny. Ponadto wyposażony będzie w galerię widokową i strefę dla VIP-ów, z której klienci będą mogli naocznie śledzić proces testowania farby z udziałem ognia.

Źródło: european-coatings.com

Dowiedz się więcej o firmie