a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowy dyrektor zarządzający PZPFiK

Nowy dyrektor zarządzający PZPFiK

Z dniem 1 stycznia 2017 roku funkcję dyrektora zarządzającego w Polskim Związku Producentów Farb i Klejów przejmuje Henryk Wąsik. Dotychczasowy dyrektor, Janusz Naglik, kontynuuje karierę poza strukturami związku.

Henryk Wąsik dyrektor zarządzający PZPFiK

Henryk Wąsik, nowy dyrektor PZPFiK. Fot. PZPFiK.

Henryk Wąsik z branżą farb związany jest już od ponad 24 lat. Od kilkunastu lat zarządzał firmą FEIDAL Polska, należącą do niemieckiej grupy FEIDAL. Zdobył tam doświadczenie w zarządzaniu i budowaniu rynku farb dekoracyjnych, ochronnych i przemysłowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Wcześniej Henryk pracował dla dystrybutora BASF – rozwijającej się marki Glasurit. Jako dyrektor techniczny zorganizował jeden z pierwszych ośrodków szkoleniowych dla technik aplikacyjnych w Polsce. Jak mówi Wąsik:

Cieszę się, że będę miał możliwość konsolidowania branży wokół ważnych dla niej spraw. Wierzę, że uda nam się zrealizować wiele istotnych i innowacyjnych projektów.

Janusz Naglik – obecny dyrektor zarządzający Związku – swoje stanowisko będzie piastował do końca 2016 roku. Swoją karierę postanowił kontynuować w branży produktów dekoracyjnych.

Źródło: PZPFiK