a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF zdobywcą nagrody za lakiery Cool Coatings

BASF zdobywcą nagrody za lakiery Cool Coatings

Firma BASF Coatings otrzymała tegoroczną nagrodę German Federal Ecodesign Award. Uznanie zdobyła opracowana przez koncern linia Cool Coatings – lakiery samochodowe, które odbijają promieniowanie podczerwone.

BASF Cool Coatings

Od lewej: Stefan Sickert (Product Management oddziału lakiery bazowe BASF), Stephan Schwarte (szef Pigmentdispersion & Innovative Colors BASF) oraz Barbara Hendricks (minister środowiska). Fot. arch. BASF

Dzięki lakierom Cool Coatings powierzchnia samochodu nagrzewa się o 20°C mniej, co z kolei przekłada się na ok. 4°C różnicy wewnątrz samochodu. A ponieważ dzięki temu mniej energii pochłania klimatyzacja, zmniejsza się również zużycie paliwa.

Nowa formuła może być łatwo dostosowana do standardowych procesów aplikacji. Lakiery Cool Coatings są nie tylko funkcjonalne, ale i dostępne w szerokiej gamie odcieni – od ciepłych, intensywnych kolorów do zupełnie zimnych, minimalistycznych.

Nagroda German Federal Ecodesign Award została przyznana przez niemiecki Federalny Urząd Ochrony Środowiska oraz Federalne Ministerstwo Ochrony Środowiska, we współpracy z Międzynarodowym Centrum Designu w Berlinie, już po raz piąty. Jurorzy – eksperci z dziedziny projektowania, ekologii i ekonomii – wyłonili laureatów spośród 350 propozycji, przyznając nagrody w trzech kategoriach: Produkt, Usługa oraz Młody Talent.

Źródło: SpecialChem.com