a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy CFO w amerykańskim koncernie

Nowy CFO w amerykańskim koncernie

Jeden z największych producentów farb na świecie ogłosił ważną zmianę kadrową. Dotyczy ona stanowiska dyrektora ds. finansowych.

Carl Anderson, nowy dyrektor ds. finansowych Axalta Coating Systems. Fot. arch. Axalta CS

Z dniem 14 sierpnia 2023 funkcję starszego wiceprezesa oraz dyrektora ds. finansowych w Axalta Coating Systems obejmie Carl Anderson. Zastąpi on na tym stanowisku Seana Lannona, który przyjął ofertę pracy poza Axaltą.

25 lat doświadczenia

Carl Anderson jest osobą z bogatym doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w światowym sektorze przemysłowym i samochodowym. Do Axalty przechodzi z XPO, jednego z największych dostawców usług transportowych w Ameryce Północnej, gdzie od listopada 2022 pełnił funkcję dyrektora ds. finansowych. Wcześniej przez ponad 16 lat związany był z firmą Meritor – globalnym dostawcą części samochodowych. Jak komentuje Chris Villavarayan, dyrektor generalny i prezes Axalty:

Carl wnosi do naszej firmy ponad 25 lat doświadczenia w branży transportowej oraz rozległą wiedzę ekspercką na temat rynku pojazdów komercyjnych. Jestem zachwycony, że postanowił dołączyć do naszego zespołu w tak ważnym dla naszej firmy i udziałowców czasie.

Carl Anderson podkreślił, że bardzo ceni sobie możliwość objęcia funkcji dyrektora ds. finansowych w firmie z tak bogatą i długą historią. Dodał, że cieszy się na współpracę z resztą zarządu oraz całą strukturą finansową Axalty w celu zapewnienia koncernowi dalszego wzrostu i rozwoju.

Podziękowania

Chris Villavarayan podziękował również dotychczasowemu dyrektorowi ds. finansowych za wszystko, co zrobił dla firmy w ciągu ostatniej dekady. Życzył mu również wszystkiego dobrego w jego nowych zawodowych przedsięwzięciach.

Źródło: Axalta Coating Systems