a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowoczesna technologia Bublon w nowych rękach

Nowoczesna technologia Bublon w nowych rękach

Na rynku napełniaczy doszło do kolejnego dużego przejęcia. Duży producent minerałów przemysłowych kupił twórcę innowacyjnej technologii otrzymywania mikrosfer.

Fot. geralt / pixabay.com

Firma Omya ogłosiła przejęcie Bublon – lidera technologicznego w dziedzinie lekkich napełniaczy / mikrosfer. Technologia Bublon opiera się na kontrolowanej ekspansji termicznej surowego perlitu przy użyciu najnowocześniejszych pieców elektrycznych. Otrzymane w ten sposób produkty są wytrzymałe, a zarazem mają niski ślad węglowy.

Najlepsi w obróbce mikrosfer

Przejęcie pozwoli Omya zwiększyć moce przerobowe w zakresie lekkich napełniaczy, a także da firmie dostęp do opatentowanych, energooszczędnych procesów produkcyjnych i wzbogaci jej zespół o grupę doświadczonych ekspertów. Jak komentuje Philippe Quemener, wiceprezes wykonawczy Omya w oddziale Operations and Sustainability:

Cieszymy się, że możemy powitać w Omya zespół Bublon. Połączenie naszych ekspertyz w zakresie naturalnych minerałów oraz opatentowanej technologii Bublon sprawi, że będziemy najlepsi w klasie obróbki mikrosfer.

David González Amago, dyrektor w dziale Global Business Development Lightweight Fillers Omya, dodaje, że technologia doskonale uzupełnia obecną ofertę Omya i wpisuje się w założenie firmy, by dostarczać klientom zaawansowane, zrównoważone materiały i rozwiązania.

Wsparcie dużego zespołu

Również przedstawiciele Bublon wyrażają zadowolenie w związku z transakcją. Dyrektor współzarządzający Michael Wimmer podkreśla, że wsparcie dużego zespołu takiego jak Omya pozwoli jeszcze szybciej rozwijać nowe technologie i tworzyć wartość dla klientów.

Źródło: Omya