a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaNowoczesna architektura i drewno

Nowoczesna architektura i drewno

Drewno jest obecnie coraz częściej wykorzystywanym materiałem także w nowoczesnym, miejskim budownictwie. Musi jednak być ono bardzo wytrzymałe, trwałe i odpowiednio zabezpieczone. Wysokiej jakości impregnaty do drewna proponuje ICA Group.

ICA impregnat nowoczesna architektura drewno Accoya

Fot. arch. ICA Group

Architekci coraz częściej sięgają po drewno przy projektowaniu konstrukcji zewnętrznych budynków. Elementy drewniane świetnie wpisują się w niebanalny charakter budowanych obecnie nowoczesnych obiektów.

nowoczesna architektura drewno

Fot. arch. ICA Group

Jako materiał konstrukcyjny drewno musi jednak posiadać oczywiście wysoką odporność i wytrzymałość. Musi być również doskonale zabezpieczone przed ogniem i warunkami atmosferycznymi. Ochronę taką zapewnić im może wysokiej jakości impregnat – na przykład proponowane przez ICA produkty w odcieniach Natural Grey, które równocześnie pięknie się prezentują i nadają obiektowi wyrafinowany wygląd.

Impregnaty ICA stosować można do zabezpieczania zarówno nowego, jak i używanego drewna. Nadaje się także do ochrony różnych gatunków drewna – w tym Iroko, Ipe oraz drewna tekowego, a nawet ultraodpornego Accoya.

Accoya to gatunek o wyjątkowej trwałości, potwierdzonej testami; okna, drzwi i okładziny z drewna Accoya opierają się działaniu nawet silnie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto, zwłaszcza w połączeniu z impregnatem ICA, można dzięki niemu uzyskać modne efekty estetyczne, nie rezygnując z naturalnego piękna drewna.

Źródło: ICA