a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe spoiwo na rynku – mało LZO, wysoka wytrzymałość

Nowe spoiwo na rynku – mało LZO, wysoka wytrzymałość

Na rynku pojawiło się nowe spoiwo wodorozcieńczalne, przeznaczone do farb przemysłowych o niskiej zawartości LZO. Według producenta sprawdzi się ono nawet w bardzo trudnych warunkach – tam, gdzie dotychczas stosowane były jedynie systemy o wysokim poziomie LZO.

Fot. arch. Arkema

Nowe wodorozcieńczalne spoiwo SYNAQUA® 9511 to produkt francuskiej firmy Arkema. Jest on przeznaczony do zastosowania w farbach przemysłowych z obniżoną zawartością LZO (<150 g/l).

Do wymagających zastosowań

Nowy produkt może być stosowany na wielu różnych podłożach – od metalu przez tworzywa sztuczne, szkło i drewno aż po betonowe posadzki. Jak mówi Claire Reynier, globalna menedżerka ds. marketingu i rozwoju biznesu w dziale powłok przemysłowych Arkema Coating Solutions:

Emulsja akrylowo-poliolowa SYNAQUA® 9511 oferuje wyraźnie niższą zawartość LZO i sprawdza się dobrze w jednoskładnikowych i dwuskładnikowych systemach piecowych. Chcieliśmy pomóc twórcom formuł farb przemysłowych zrealizować cele związane ze zrównoważonym rozwojem, zapewniając niższe poziomy LZO przy wysokiej jakości technologii wodorozcieńczalnej.

Nowe spoiwo powstało z myślą o trudnych warunkach przemysłowych, które z reguły wymagały produktów o zdecydowanie wyższej zawartości LZO. Jak zapewnia producent, wybierając je, klient może liczyć na doskonałą wytrzymałość, połysk, adhezję oraz odporność chemiczną.

Zrównoważony rozwój w centrum działań

Arkema deklaruje, że zrównoważony rozwój to centralny element jej działań i tego również wyrazem jest nowy produkt w ofercie. Claire Reynier dodaje:

Zrównoważony rozwój towarzyszy nam nieodłącznie we wszystkich sferach działań – od badań, rozwoju nowych technologii, przez produkcję aż po sposób dostawy i obchodzenia się z naszymi produktami. Bezustannie poszukujemy nowych sposobów, by pomóc naszym klientom spełnić obecne i pojawiające się wyzwania dla branży związane ze zrównoważonym rozwojem.

Źródło: Arkema