a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe opakowanie owocem niemiecko-chińskiej współpracy

Nowe opakowanie owocem niemiecko-chińskiej współpracy

Dzięki współpracy europejskiego i azjatyckiego producenta powstało nowe opakowanie przemysłowe, które dzięki wodorozcieńczalnej powłoce barierowej łatwiej będzie poddać recyklingowi. Pozwoli to na odzyskanie ok. 10 000 ton papierowych toreb rocznie.

Fot. arch. BASF

Mowa o współpracy BASF i Nippon Paint China. W roli materiału barierowego wykorzystana została wodorozcieńczalna akrylowa dyspersja Joncryl® High-Performance Barrier (HPB) wyprodukowana przez BASF. To pierwszy raz, gdy wodorozcieńczalna powłoka barierowa BASF zostanie użyta na opakowaniu przemysłowym w Chinach.

Zredukować ślad węglowy

Dzięki doskonałej odporności na parę i wilgoć Joncryl® HPB może z powodzeniem zastąpić tworzywa sztuczne w tradycyjnych opakowaniach, wyraźnie zwiększając możliwości recyklingu opakowań na bazie papieru. Jak mówi Carol Jiang, dyrektor ds. zarządzania biznesem w dziale Resins for Printing & Packaging w BASF w regionie Asia Pacific:

Zrównoważony rozwój i innowacja zawsze były naszymi centralnymi strategiami. W BASF staramy się dostarczać klientom zrównoważone rozwiązania, by pomóc im zredukować ślad węglowy, wykorzystywać zasoby w efektywny sposób oraz wesprzeć całą branżę w jej zobowiązaniach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obecna współpraca z Nippon Paint to kolejna innowacja w dziedzinie opakowań przemysłowych, pokazująca nasze starania, by wytyczyć kierunek rozwoju branży, promować gospodarkę obiegu zamkniętego i budować lepsze życie.

Dzięki wykorzystaniu powłoki na opakowaniach suchej zaprawy Nippon Paint możliwy będzie recykling prawie 10 000 toreb papierowych rocznie, co oznacza oszczędność lasów, ziemi, wody, energii i innych zasobów oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

Lider na chińskim rynku

Firma Nippon Paint należąca do NIPSEA Group weszła na chiński rynek w 1992 roku i szybko zyskała pozycję lidera w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań powłokowych. Nippon Paint Chin to ważny gracz w branży farb i powłok, w tym m.in. farb dekoracyjnych, przemysłowych, samochodowych, morskich, ochronnych, proszkowych, typu coil coating oraz materiałów wodoodpornych.

Źródło: BASF