REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe substancje na liście REACH

Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) wpisała dziewięć nowych substancji na listę do udzielenia zezwolenia, czyli załącznik XIV do rozporządzenia REACH.

nowe substancje REACH

Fot. healthserviceglasses_Foter_CC BY-SA

Dodane do listy substancje były stosowane jako rozpuszczalniki, pigmenty antykorozyjne oraz czynniki sieciujące. Obecnie, po aktualizacji, lista do udzielenia zezwolenia (Authorisation List) liczy 31 substancji.

Unijne rozporządzenie REACH dotyczy wszystkich substancji chemicznych, które są produkowane w Unii Europejskiej lub importowane do jej krajów. Jego celem jest skatalogowanie i gruntowne przebadanie stosowanych chemikaliów, tak aby do użytku dopuszczone zostały tylko te w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA