REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe laboratorium cyfrowe BYK

Oddział BYK grupy Altana otwiera w Wesel nowe, pierwsze tego typu laboratorium cyfrowe. Firma zainwestowała w nie ok. 15 mln €.

laboratorium cyfrowe BYK ALTANA

Fot. mcmurryjulie / pixabay.com

Nowe laboratorium oparte jest na procesie HTS (ang. high-troughput screening), który stwarza w branży chemicznej zupełnie nowe możliwości. Możliwe jest w tych warunkach m.in. przeprowadzenie w pełni zautomatyzowanych serii testów.

Unikatowe w skali świata

Jak podaje producent, nowe laboratorium pozwala sprawdzić, jak działają różne dodatki – na przykład w farbach. Obiekt o powierzchni 300 m² może wyprodukować i przetestować nawet 220 próbek dziennie. Manfred Knospe, odpowiedzialny za realizację projektu od samego początku, komentuje:

Niektóre z technologii wykorzystanych w naszym cyfrowym laboratorium musiały być rozwijane we współpracy z partnerami. Część komponentów jest więc unikatowa w skali świata – występują tylko tutaj, w naszym zakładzie w Wesel.

Technologie wykorzystane w laboratorium pozwolą na bieżąco testować poszczególne produkty w różnych zastosowaniach – nawet wtedy, kiedy nie ma na to konkretnego zapotrzebowania. W dodatku cały proces testowania jest dużo szybszy niż standardowo. To, co dawniej trwało kilka miesięcy, w nowym obiekcie zajmuje zaledwie kilka dni.

Odciążenie dla inżynierów

Automatyzacja całego procesu to także duże wsparcie dla inżynierów zatrudnionych w BYK. Dzięki niej mogą się skupić na bardziej wymagającej i kreatywnej pracy laboratoryjnej oraz opracowywaniu nowych rozwiązań.

Co roku Altana inwestuje w prace rozwojowo-badawcze ok. 7% swoich przychodów ze sprzedaży. Spośród blisko 1100 pracowników zakładu w Wesel ok. 340 pracuje w dziale badań i rozwoju.

Źródło: Altana

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA