REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe farby przeciwporostowe Hempel

Hempel wprowadził do swojej oferty nowe farby przeciwporostowe. Jak zapewnia producent, dzięki nowoczesnym technologiom charakteryzują się one dużą skutecznością i dobrym stosunkiem jakości do ceny.

farby przeciwporostowe

Fot. arch. Hempel

Pierwsza z nowości w ofercie firmy Hempel to Globic 8000. Ta samopolerująca farba przeciwporostowa z linii Globic wykorzystuje technologię nanoakrylanów, dzięki której biocydy uwalniane są na powierzchni w sposób stały i równomierny. Produkt ten jest najbardziej efektywny przy zastosowaniu na okrętach poruszających się z niewielką prędkością.

Dla obiektów pływających z dużą prędkością idealna będzie natomiast druga z nowych farb przeciwporostowych Hempel, Dynamic 8000. Korzysta ona z technologii sylilowanych akrylanów. Podobnie jak Globic 8000, charakteryzuje się ona wysoką zawartością części stałych – 58%. Według managera firmy Hempel, Andreasa Gluda, obydwie wymienione farby pozwalają zaoszczędzić 3% na kosztach paliwa i utrzymują swój efekt aż do 90 miesięcy suchego dokowania.

Trzecia nowość to Basic – najbardziej ekonomiczna spośród farb przeciwporostowych Hempel. Utrzymuje swój efekt do 36 miesięcy suchego dokowania, zawiera 60% części stałych i charakteryzuje się bardzo korzystnym stosunkiem jakość / cena.

Wszystkie trzy farby są dodatkowo wzmocnione mikrowłóknami, dzięki czemu wykazują większą wytrzymałość mechaniczną, nie pękają i nie łuszczą się. Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronie Hempel.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA