Na rynek wchodzi nowa linia farb proszkowych, otrzymywanych z naturalnych surowców. Pozwala ona obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 25% i jest już dostępna w sprzedaży w Europie.
Koncern Axalta Coating Systems wprowadził na rynek nową linię farb proszkowych Alesta BioCore, otrzymywanych z nieżywnościowych odpadów organicznych. To dla firmy kolejny duży krok – po tym, jak została pierwszym producentem farb proszkowych z akredytacją ISCC Plus dla swoich praktyk pozyskiwania naturalnych surowców.
Emisja niższa nawet o 25%
W dobie, gdy cała branża budowlana, architektoniczna i przemysłowa poszukuje sposobów na zmniejszenie śladu węglowego, systemy Alesta BioCore stanowią cenną alternatywę dla tradycyjnych żywic poliestrowych. Jak komentuje Shelley Bausch, prezeska działu Global Industrial Coatings w Axalta CS:
Zrównoważony rozwój to obecnie główny kierunek działań naszego biznesu, naszych klientów oraz partnerów, którzy dużo uwagi poświęcają swojemu śladowi ekologicznemu. Farby proszkowe Alesta BioCora przynoszą natychmiastowe i wyraźne rezultaty, obniżając emisję nawet o 25% w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań.
Wszystko dzięki naturalnym surowcom pochodzącym ze zrównoważonych i w pełni identyfikowalnych źródeł nieżywnościowych – ich pozyskiwanie nie obciąża więc dostaw żywności. Produkty otrzymane w ten sposób mają dużo niższą wbudowaną emisję dwutlenku węgla, tymczasem pod względem właściwości nie ustępują swoim odpowiednikom na bazie surowców kopalnych.
Już dostępne w Europie
W skład nowej linii wchodzą obecnie farba architektoniczna Alesta AP BioCore Architectural, jej superwytrzymały wariant Alesta SD BioCore Architectural SuperDurable oraz Alesta IP BioCore Industrial do zastosowań przemysłowych. Producent rozpoczyna sprzedaż nowych produktów od Europy – na tutejszym rynku dostępne są już od 21 maja.
Źródło: Axalta Coating Systems