a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowe farby Hempel na ciężki sprzęt i ciężarówki

Nowe farby Hempel na ciężki sprzęt i ciężarówki

W ofercie firmy Hempel pojawiły się dwa nowe produkty ochronne na ciężki sprzęt i ciężarówki – Hempaprime Shield 700 HS oraz Hempatop Finish 850 HS. Zastosowane razem, gwarantują długotrwałą ochronę antykorozyjną oraz trwały kolor i połysk.

Hempel farby ciężki sprzęt ciężarówki

Fot. GREGOR / pixabay.com

Hempaprime Shield 700 HS to podkład epoksydowy o wysokiej zawartości części stałych, który zapewnia odporność na korozję w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Wykazuje doskonałą adhezję do podłoży żelaznych, szybko schnie i pozwala na zastosowanie kolejnej warstwy produktu po krótkim czasie. Jest odporny na pękanie i fałdowanie nawet przy dużej grubości DFT – po wyschnięciu tworzy gładkie wykończenie bez konieczności piaskowania.

Hempatop Finish 850 HS to z kolei wytrzymała farba nawierzchniowa, gwarantująca doskonałą trwałość koloru i połysku oraz ochronę przed chemikaliami. To przyjazny środowisku produkt o niskiej zawartości LZO, nie zawierający HAP. Można go natryskiwać bezpośrednio, bez rozcieńczania, i jest łatwy w aplikacji przy użyciu standardowego sprzętu. Do tego szybko schnie – osiąga suchość dotykową już po dwóch godzinach, po trzech natomiast może być zastosowana kolejna warstwa farby.

Jak mówi Michael Bredfeldt, szef działu Industrial Group Product Management, Product and Portfolio w Hempel, firma rozumie, że dzisiejsi klienci potrzebują produktów, które nie tylko zapewniają długotrwałą ochronę, ale również przyspieszają produkcję, są przyjazne środowisku, dobrze się prezentują i oferują dodatkowe korzyści. Dwie nowe farby wprowadzone do oferty spełniają natomiast wszystkie te wymogi. Przede wszystkim zaś charakteryzują się niską zawartością LZO, dzięki czemu są bezpieczne dla środowiska i dla osób zajmujących się ich aplikacją.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie