REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa łódź Arkema 4 powstaje mimo pandemii

Pandemia i kwarantanna nie pozostały bez wpływu także na budowę nowej łodzi Multi50 Grupy Arkema i zespołu Lalou Multi. Zachorowania wśród ekipy, problemy z dostawą materiałów, przymusowe środki bezpieczeństwa wprowadzone w miejscu, gdzie normalnie pracuje 20 osób… Mimo opóźnień jednak budowa trwa, a prezentację łodzi przeniesiono na lipiec 2020.

łódź Arkema 4 pandemia

Fot. arch. Arkema

Jeszcze przed wprowadzeniem we Francji ograniczeń związanych z pandemią Quentin Vlamynck, przyszły kapitan łodzi Arkema 4, znalazł się w kwarantannie. Menedżer zespołu Lalou Multi, Fabienne Roucayrol, podjął tę decyzję na początku marca, gdy w zespole podejrzewano przypadki COVID-19. Jak wyjaśnia menedżer:

Kilku pracowników zostało zdiagnozowanych – choć nie wykonano u nich testów – jako nosiciele wirusa. Dla bezpieczeństwa wszystkich poprosiłem Quentina i resztę pracowników, by odbyli trzytygodniową kwarantannę.

Utrudnienia te nie spowodowały jednak całkowitego wstrzymania budowy łodzi. Obecnie projektanci pracują zdalnie, ale siedmiu pracowników wciąż pracuje nad łodzią. Dzięki temu opóźnienie jest niewielkie – łódź będzie mogła zostać zaprezentowana w lipcu. Przyszły kapitan Quentin Vlamynck opowiada o łodzi z dużym entuzjazmem:

Łódź nabiera kształtu i teraz już wchodząc do warsztatu można sobie bez problemu wyobrazić, jak ostatecznie będzie wyglądać. Ma piękny kształt, niezwykły kadłub i wraz z Lalou Multi uwielbiamy jej oryginalny styl. Zachwycamy się projektem i staramy się go zamienić w trwałą, a zarazem lekką rzeczywistość.

W oczekiwaniu na zniesienie ograniczeń i regaty Vlamynck dba o formę, dojeżdżając do warsztatu na rowerze. Prócz tego bierze udział w… wirtualnych regatach, organizowanych obecnie w czasach kwarantanny. Jak widać, za sprawą pandemii wszystkie aktywności przeniosły się do sieci. Nawet sport.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA