a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowa kadencja w FATIPEC – kto u steru?

Nowa kadencja w FATIPEC – kto u steru?

Wiemy już, kto zarządzał będzie organizacją FATIPEC przez następne cztery lata. Zarząd podjął w tej sprawie jednogłośną decyzję.

Fot. mdemranhosain / pixabay.com

Zarząd FATIPEC zdecydował, że dotychczasowy prezes Michael Hilt, sekretarz generalny Józef Kozieł oraz skarbnik Alain Lemor pozostaną na swoich stanowiskach na kolejną kadencję. Ponadto na przewodniczącą Europejskiego Komitetu Naukowego (ESC – ang. European Scientific Committee) wybrana została prof. Maria Zielecka z Instytutu Chemii Przemysłowej w Warszawie.

Kto jest kim?

Dr Michael Hilt ukończył studia i obronił doktorat w Stuttgarcie. Przez ponad 21 lat zajmował się technologiami ochrony powierzchni w firmie Daimler/Mercedes-Benz, obecnie zaś jest naczelnym kierownikiem działu Coating Systems and Painting Technology we Fraunhofer IPA oraz dyrektorem generalnym Research Society for Pigments and Coatings, Stuttgart, FPL.

Józef Kozieł ukończył Politechnikę Śląską i posiada ponad 40-letnie doświadczenie w różnych obszarach branży farb (produkty dekoracyjne, proszkowe, coil coatings, lakiery do drewna, powłoki opakowaniowe i inne). Jest członkiem FATIPEC od 1994, w Polsce natomiast stoi na czele oddziału powłok SITPChem.

Alain Lemor posiada dyplom z zarządzania oraz inżynierii chemicznej. Pracował m.in. jako technolog w Société Française Hoechst, dyrektor działu rozwojowo-badawczego w firmie Novance oraz dyrektor generalny S.A.S. Oleoworks.

Więcej o FATIPEC

FATIPEC to europejska organizacja istniejąca już od kilkudziesięciu lat. Wspiera ona badania naukowe oraz skupia stowarzyszenia związane z branżą chemiczną i stanowi wygodną platformę ich współpracy. Więcej na jej temat przeczytać można w naszym tekście.

Źródło: european-coatings.com