a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweW Indiach powstał nowy ośrodek technologiczny

W Indiach powstał nowy ośrodek technologiczny

Azja i Pacyfik wciąż znajdują się w centrum uwagi światowych producentów. By usprawnić współpracę z klientami w ramach rozwijania nowych produktów, nowe centrum technologiczne w Indiach otworzył właśnie Eastman.

Fot. arch. Eastman

Nowe centrum technologiczne Eastman w Indiach powstało w mieście Thane w pobliżu Bombaju. Ośrodek ma zapewnić wsparcie technologiczne oraz szybszą regionalną obsługę w zakresie powłok, tuszów, specjalistycznych płynów oraz energii.

Krótsza droga od pomysłu do produktu

Dzięki bliskiej współpracy z klientami w nowym centrum cykl rozwoju innowacji – od pomysłu po komercjalizacji – powinien ulec znacznemu skróceniu. Jak mówi Mahendra Dorairaj, prezes oddziału powłok i tuszów Eastman:

Nieustannie poszukujemy możliwości usprawnienia współpracy z klientami i procesu rozwijania innowacji. Lokalizacja naszego centrum technologicznego w obrębie szybko rozwijającego się rynku powłok i tuszów w Indii i Azji Południowej wzmacnia naszą pozycję preferowanego innowatora. Nasi eksperci w regionie pomogą Eastman i naszym partnerom na drodze do innowacji pracować szybciej i wydajniej, by świetne pomysły zamieniać w najnowsze, pożądane produkty.

Pomieszczenia laboratoryjne w obiekcie mają powierzchnię ponad 1500 m2. Pracuje tu zespół wykwalifikowanych chemików, inżynierów oraz pracowników technicznych, korzystających ze sprzętu do analizy, formulacji, aplikacji oraz testów.

Strategiczne znaczenie regionu

Zdaniem Chrisa Killiana, starszego wiceprezesa i dyrektora ds. technologii Eastman, nowy ośrodek zdecydowanie zbliży naukowców i ekspertów technicznych firmy do klientów w regionie. Podobnego zdania jest Gulferaz Ali, wiceprezes oraz dyrektor zarządzający Eastman Asia Pacific. Podkreśla on, że jest to obiekt o szczególnej wadze ze względu na strategiczne znaczenie regionu Południowej Azji i Pacyfiku.

Źródło: european-coatings.com