a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneNowa farba Axalty chroni przed korozją i ogniem

Nowa farba Axalty chroni przed korozją i ogniem

Axalta wprowadza do sprzedaży nowy produkt Plascoat PPA571 FR (Flame-Retardant). Powłoka antykorozyjna pomaga chronić budynki i ratować ludzkie życia w obliczu pożaru.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Korzystając z kilkudziesięciu lat doświadczenia w zakresie technologii termoplastycznych Axalta opracowała nowe rozwiązanie powłokowe w odpowiedzi na podwójne zagrożenie – ogniem oraz toksycznym dymem. Podobne powłoki, stosowane w różnych środowiskach, są odporne na ogień i działają jako bariera przeciwdziałająca dalszym uszkodzeniom spowodowanym rozprzestrzenianiem się płomieni.

Bez halogenków

Inaczej niż wiele innych produktów opóźniających palenie dostępnych na rynku, Plascoat PPA571 FR nie zawiera halogenków, takich jak chlorki czy bromki. Pomaga to wyeliminować obecność toksycznych dymów i związany z nimi szkodliwy wpływ na środowisko.

Skuteczność w zakresie opóźniania palenia oraz niską toksyczność nowego produktu potwierdza szereg branżowych certyfikatów, takich jak: British Standard 476, EN 45545-2 Ochrona przeciwpożarowa w pojazdach szynowych, British Standard 6853, standard FTPC Międzynarodowej Organizacji Morskiej czy standard UL 94. Świadczą one, że Plascoat PPA571 FR nadaje się do stosowania w różnych środowiskach.

Ochrona i estetyka

Oprócz zabezpieczenia przed ogniem nowość od Axalty chroni również przed wieloma innymi czynnikami, w tym przed słońcem, solą i wodą morską, oraz ma doskonałą odporność na uderzenia i ścieranie. Jak zapewnia producent, zastosowana na podłożach stalowych, żelaznych i aluminiowych gwarantuje ochronę i wysoki poziom estetyki.

Źródło: coatingsworld.com