a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAmphoChem i Pemco Additives częścią Krahn Nordics

AmphoChem i Pemco Additives częścią Krahn Nordics

Dwaj duzi dystrybutorzy z krajów nordyckich, AmphoChem oraz Pemco Additives, połączyli się pod szyldem Krahn Nordics. Od 1 maja przynależą do jednej firmy z siedzibą w szwedzkim Göteborgu.

Fot. mammela / pixabay.com

AmphoChem AB to dystrybutor chemicznych środków przemysłowych, dodatków i chemii specjalistycznej, zaś Pemco Additives AB specjalizuje się w dystrybucji paliw, smarów oraz produktów dla branży petrochemicznej. Obydwie firmy są aktywne i cenione na rynku w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie.

Pod jedną nazwą

Chatarina Schneider, która zarządzała dotychczas obydwiema firmami, kontynuować będzie swoją pracę jako dyrektorka zarządzająca Krahn Nordics. Jak mówi:

Po przejęciu w lutym 2021 szybko wraz z miejscowymi pracownikami zdaliśmy sobie sprawę, że połączenie w nową strukturę znacznie ułatwi kooperację obu firm, zwłaszcza w aspektach organizacyjnych. Cieszymy się, że od teraz możemy działać pod jedną nazwą jako część uznawanej na rynku międzynarodowym firmy dystrybucji środków chemicznych Krahn Chemie.

Chatarina Schneider dodaje, że na połączeniu sił i ekspertyz zyskają nie tylko pracownicy. Przyniesie to korzyści również producentom oraz klientom, także tym nowym.

Lokalna wiedza ekspercka

Z kolei dr Rolf Kuropka, dyrektor generalny Krahn Chemie, podkreśla znaczenie lokalnej wiedzy eksperckiej Chatariny Schneider i całego zespołu. Cieszy się, że nawet po połączeniu pod wspólnym szyldem nie dojdzie do zmian zarządu oraz osób kontaktowych.

Źródło: Krahn